PokerStars EPT Praga: została siódemka, Graner miażdży

Stephen Graner

Za nami przedostatni dzień Main Eventu 2014 PokerStars European Poker Tour Praga. W walce o miejsce w dniu finałowym widzieliśmy 22 graczy (z 1 107 startujących). Dzień jako lider zaczynał Fabio Sperling. Po rozegraniu pięciu 90-minutowych poziomów w grze jest już tylko 7 pokerzystów.

Stephen Graner dziś wróci do gry jako zdecydowany chip leader - ma na koncie aż 12,4 miliona żetonów. Wszystko wskazuje na to, że Amerykanin poprawi swój najlepszy wynik w karierze - 273 tysiące dolarów za 6. miejsce w "Millionaire Maker" podczas 2014 World Series of Poker w Las Vegas tego lata.

Francuz Remi Castaignon ma najmniejszy stack, ale także szansę na zostanie pierwszym mężczyzną, który wygra dwa turnieje EPT (dwa triumfy ma już Vicky Coren Mitchell), jako, że w ubiegłym roku zwyciężył w Deauville.

Stół finałowy EPT Praga

PozycjaGraczKrajStackDużych blindów
1Anton BertilssonSzwecja7,740,00077.40
2Simon MattssonSzwecja2,130,00021.30
3Jonathan WongWlk. Brytania1,900,00019.00
4Stephen GranerUSA12,405,000124.05
5Bjorn WieslerNiemcy3,285,00032.85
6Remi CastaignonFrancja1,030,00010.30
7Fabio SperlingNiemcy4,710,00047.10

W piątym dniu mieliśmy wiele błyskawicznych eliminacji. Już na pierwszym poziomie odpadło 7 graczy. Nandor Solyom miał najmniejszy stack i odpadł, gdy jego {K-Spades}{7-Spades} nie wzmocniło się w starciu z {K-Hearts}{9-Diamonds} Davidi Kitaia. Następny do kasy udał się Roman Pavliuk, gdy jego {6-Hearts}{6-Spades} wpado pod {10-Diamonds}{10-Hearts} Sperlinga. Potem Pascal Pflock wsunął się z {Q-Clubs}{J-Hearts} i został sprawdzony przez Graner z {A-Hearts}{9-Spades}. Trafił wprawdzie damę na river, ale już na flopie był as.

Mistrz ubiegłotygodniowego Eureka Poker Tour Balazs Botond z {k-Diamonds}{k-Hearts} sprawdził 4-bet all ina Jakuba Slemra. Czech miał {J-Clubs}{J-Spades}. Flop był bezpieczny dla Węgra: {10-Diamonds}{10-Clubs}{9-Spades}, turn {8-Hearts} dał dodatkowe opcje Czechowi, zaś {j-Hearts} na river dopełnił losu Botonda.

Artem Metalidi także zagrał 4-bet shove z {A-Hearts}{10-Diamonds} i przegrał z {A-Diamonds}{J-Diamonds} Antona Bertilssona. Sergey Lebedev z {4-Spades}{3-Spades} trafił kolor na river i sprawdził all ina Simona Mattssona, który odsłonił {J-Spades}{2-Spades} i wyższy kolor. Kolejny do kasy udał się Thomas Butzhammer, który przegrał flipa {A-Spades}{Q-Diamonds} vs {9-Diamonds}{9-Clubs} z Andrasem Nemethem.

Następni wyeliminowani to Tamer Kamel i Vanessa Selbst. Kamel przegrał flipa {A-Diamonds}{J-Spades} vs {7-Clubs}{7-Spades} z Kitaim, zaś Team PokerStars Pro Selbst z {A-Hearts}{J-Hearts} nie dała rady królom Bjorna Wieslera.

Potem Nemeth wskoczył na pozycję chip leadera i zaraz potem ją stracił, przegrywając gigantycznego flipa za 7,3 miliona ({A-Clubs}{K-Clubs} vs {Q-Spades}{Q-Clubs} Granera). Węgier nie pozbierał się po tym rozdaniu i wkrótce odpadł. W międzyczasie do kasy udali się teżFrancesco Grieco i Sam Grafton.

Jeden z dwóch pozostałych w grze byłych mistrzów EPT - Davidi Kitai odpadł na 10. miejscu. Belg wsunął się z {K-Spades}{9-Clubs} i został sprawdzony przez innego mistrza EPT - Castaignona z {A-Diamonds}{5-Spades}. Kitai trafił turna {6-Clubs}{2-Clubs}{2-Diamonds}{9-Diamonds}, ale as na river odesłał go do kasy.

Już w pierwszym rozdaniu na nieoficjalnym stole finałowym odpadł ostatni Czech - Jakub Slemr, który przegrał flipa {Q-Clubs}{Q-Hearts} vs {A-Hearts}{K-Spades} Bertilssona na boardzie {2-Clubs}{A-Spades}{10-Spades}{3-Hearts}{J-Hearts}. Ostatnia eliminacja to dzieło Granera, który odesłał do kasy Miltiadisa Kyriakidesa w bitwie blindów. {A-Clubs}{10-Diamonds} Amerykanina było słabsze od {A-Hearts}{K-Diamonds} Greka, ale tylko do flopa {10-Clubs}{Q-Diamonds}{4-Clubs}. Turn i river nie przyniosły ani króla, ani waleta {9-Diamonds}{3-Hearts} i w grze została finałowa siódemka.

Pozostali w grze pokerzyści mają już zapewnione co najmniej €129,390. Zwycięzca dostanie €969,000.

Gra zostanie wznowiona dziś o 12:00 na blindach 50,000/100,000 ante 10,000. Transmisję, także po polsku, znajdziecie tutaj. Dziś będzie ona opóźniona o godzinę, ale za to zobaczymy karty graczy.

WIĘCEJ HISTORII

Pokrewne Turnieje

Pokerwni gracze

O czym myślisz?