PokerStars.it EPT10 San Remo Dzień 1A: Guerra na czele, Paweł Brzeski w czołówce! Kilku Polaków w Dniu 2!

Cristiano Guerra

W dniu wczorajszym wystartował PokerStars.it European Poker Tour San Remo Main Event, który podczas Dnia 1A zgromadził 176 zawodników a wśród nich oglądać mogliśmy liczną grupę graczy z Polski. Niestety nie dla wszystkich Polaków wczorajsza rozgrywka przy stolikach okazała się szczęśliwa i wielu z naszych nie zobaczymy dalej w Main Evencie.

Dziś do gry przystąpią na pewno kolejni zawodnicy z Polski i mamy nadzieję, że karta będzie dziś nieco bardziej sprzyjać. Trzeba jednak przyznać, że wczorajszy field i tak był imponujący. Wśród Polaków znaleźli się m.in. Kajetan Masiewicz, Michał Półchłopek, Kuba Michalak, Marcin Kreft, Marcin Wydrowski czy Jose Carlos Garcia.

Nie są znane jeszcze oficjalne stack'i po wczorajszej rozgrywce ale wiemy na pewno, że bardzo dobrym stack'iem na koniec dnia mógł pochwalić się Paweł Brzeski, który sporą liczbę żetonów zaliczył podczas eliminacji zwycięzcy EPT Main Event z Wiednia - Oleksii Khoroshenin'a.

W jednym z ostatnich rozdań rozgrywki w Dniu 1A Paweł Brzeski three betował do 4,000, po otwarciu Oleksii Khoroshenin'a za 1,400. Po tym zagraniu Polaka Ukrainiec wszedł all in i Polak sprawdził:

Brzeski: {K-Hearts}{Q-Clubs}
Khoroshenin: {A-Clubs}{Q-Diamonds}.

Mimo przewagi Ukraińca na flopie spadły {J-Hearts}{4-Clubs}{K-Clubs} dając prowadzenie naszemu zawodnikowi. Kolejne dwie karty okazały się blankami i tym samym nasz gracz nabudował się do ponad 100,000 żetonów! Dzień ostatecznie zakończył z dorobkiem około 84,000 żetonów.

Dość dobrze na początku spisywał się także Kajetan Masiewicz ale ostatnie na jednym z ostatnich poziomów gry musiał uznać wyższość rywali. Odpadł on po następującej akcji: blindy 250/500, Polak ma 16,000 i siedząc na UTG otwiera do 1,200 z {8-Diamonds}{10-Diamonds}. Douglas Sousa siedząc na UTG+1 sprawdza to zagranie i na flopie chwilę później spadają {q-Diamonds}{j-Clubs}{2-Diamonds}. Polak zagrywa za 1,500 i rywal sprawdza, po czym na turn ląduje {3-Diamonds}. Kajetan znów zagrywa, tym razem za 3,500 a rywal ponownie dorzuca żetony. Jako ostatni spada na board {10-Clubs} i Polak decyduje się na na zagranie za pozostałe 9,000 na co rywal odpowiada call'em. Po chwili pokazuje {a-Diamonds}{j-Diamonds} i tym samym eliminuje Polaka z gry. Kajetanowi życzymy powodzenia w side eventach!

Z grą pożegnał się w dniu wczorajszym także Jose Carlos Garcia. Polak, który wygrał tutaj €2,000 Six Max Turbo 2 lata temu, zgarniając €58,900, otwierał akcję do 1,000 z hijack'a. Kiedy akcja doszła do Aku Joentausta na dużej, ten zdecydował się na all in. Polak ostatecznie sprawdził to zagranie po długim namyśle i gracze pokazali karty:

Jose Carlos Garcia: {A-Diamonds}{Q-Spades}
Aku Joentausta: {J-Clubs}{J-Diamonds}

Byliśmy świadkami ciekawej batalii, w której niestety już na początku spadły {J-Hearts}{2-Diamonds}{2-Clubs} dając Joentausta fulla a Garcia w tym momencie mógł powoli opuszczać swoje miejsce przy stole. Asy lub damy na stole się nie pokazały - spadły natomiast {3-Diamonds}{7-Clubs} i tym samym Polak pożegnał się z grą.

Chwilę później otrzymaliśmy informację, że z gry odpadł także Michał Półchłopek. Prawdziwe cuda działy się natomiast u Kuby Michalaka. Polak początkowo zjechał do około 22,000 ale kilka minut później zaliczył podwojenie do ponad 40,000. Nasz gracz otwierał wtedy ze środkowej pozycji za 700 mając {k-}{j-}, CO przebił do 1,750 na co Polak odpowiedział 4-betem do 4,200 i dostał call. Na board spadły początkowo {k-}{q-}{8-} - obaj gracze odstukali check, blank spadł na turn, ponownie check/check i {8-} spadła na river. Polak w tym momencie zagrał all in za około 15,000 rywal dorzucił i jak szybko dorzucił tak szybko zmuckował rękę. Dzięki temu nasz zawodnik miał ponad 40,000 w stack'u.

Tuż przed przerwą obiadową nasz gracz uczestniczył w dziwnym rozdaniu, które ostatecznie padło jego łupem. Gracz na UTG otwierał za 900, Polak sprawdził z CO mając {a-Diamonds}{j-Clubs}, do gry włączył się także gracz na dużej. Dealer na flopie wyłożył {7-Clubs}{6-Clubs}{3-}. Gracz na dużej uderzył za 1,500, UTG sprawdził a Kuba podbił do 4,200 (jak sam powiedział: utg pewnie foldnie overparki na flopie albo turnie). Gracz na dużej sprawdził a UTG zrzucił karty. W tym momencie na turn spadł {k-}. BB odstukał a Polak z myślą, że rywal jamuje sety z flopa betuje za 6,000 i dostaje call. River sie paruje bo spada {3-}, rywal zagrywa pokaźnego beta a Polak ostatecznie po dwóch minutach sprawdza to zagranie. Polak śmiejąc się ze swojego blefu ogląda u rywala {8-}{5-} z nietrafionym stritem i sam wygrywa rozdanie, podwajając się!

PokerStars.it EPT10 San Remo Dzień 1A: Guerra na czele, Paweł Brzeski w czołówce! Kilku... 101
Kuba podwaja się w nieprawdopodobnym rozdaniu

Niestety kilkadziesiąt minut później Polak musiał odejść od stołu. Odpadł po dwóch rozdaniach. Na początku gracz na CO otwierał akcję a Polak siedząc na BB sprawdził z {a-}{6-}. Na flopie spadły {a-}{a-}{7-} i obaj zagrali check/check. Na turnie spadła {2-} i Kuba zdecydował się na overbet za 5,000 do puli 3,000, bo jak sam przyznał pewnie ma sd value i jak calluje to call każdy sizing. Rywal sprawdził. {4-} spadła na river i Polak uderzył za 7,900 i dostał call a "dziadek z Włoch" odsłonił {2-}{2-}!

W tym momencie nasz zawodnik spadł do jakiś 35,000. Na ciemnych 300/600 gracz na UTG otwierał za 1,200 a dziadek z Włoch siedząc na SB sprawdził. Kuba spojrzał w karty i znalazł {10-}{10-} podbijając do 4,200. UTG pasuje a SB sprawdza. na flopie spadają {q-}{9-}{8-}, obaj zawodnicy odstukują i {a-} spada na turn, rywal zagrywa za 4,000 a Polak sprawdza. {k-} kompletuje board a Włoch ponownie zagrywa za 4,000. Kuba przyznał, że stawiał go tutaj na max {a-}{q-} i postanawia zagrać za 26,000 i dostaje niestety szybki call, po czym dziadek z Włoch pokazuje {q-}{q-}! Sick!

W tym momencie nasz gracz miał już tylko 10BB i mając{q-Spades}{j-Diamonds} przegrał flipa z {10-Hearts}{10-Clubs} jednego z rywali i tym samym pożegnał się z grą.

Najszybciej z grą w dniu wczorajszym pożegnał się natomiast Błażej Przygórzewski, który jako pierwszy pożegnał się z grą, kiedy przegrał rozdanie {q-}{q-} vs {a-}{k-}.

Do Dnia 2 na pewno awansowali także Dzmitri Urbanovich (71,400), Marcin Kreft (35,900), Dominik Pańka (35,700) oraz Mateusz Rypulak (10,900). Podane stack'i są nieoficjalne.

Aktualnie liderem jest Cristiano Guerra z Włoch, który nabudował się w rozdaniu, kiedy trafił na flopie seta z ósemkami a opłacił go inny zawodnik, który pokazał {a-}{a-}. Ostatecznie Guerra zakończył dzie z dorobkiem 148,700 żetonów.

Dzień 1B wystartuje dziś o 12:00 a w fieldzie spodziewanych jest wielu znakomitych zawodników jak Bertrand "ElkY" Grospellier, Liv Boeree, Vicky Coren czy Victor Ramdin. Oczywiście śledzić będziemy także poczynania Polaków dlatego musicie być z nami!

PokerNews od 12:00 po raz kolejny przeprowadzi dla Was relację na żywo. Zapraszamy!

Zgarnij DARMOWE $25 dzięki Full Tilt Poker - zapoznaj się z ofertą!

Już teraz odbierz darmowe $20 od Skrill!

  • Zarejestruj konto na Skrill.
  • Wpłać pieniądze na swoje nowo założone konto Skrill bądź wybierz Skrill jako metodę płatności podczas dokonywania depozytu do poker room'u.
  • Złóż depozyt co najmniej $20 do poker roomu online.
  • Skrill doda darmowe $20 do Twojego konta w ciągu jednego dnia, które możesz ponownie wpłacić do ulubionego poker room'i!

Do jakiego poker room'u możesz zdeponować środki? Opcji jest wiele: Full Tilt Poker, PKR, Titan Poker, czy bet365 - wszystkie te pokoje akceptują depozyty za pomocą Skrill'a!

Śledź nas naFacebook'u, Twitter'rze oraz Google Plus aby być zawsze w centrum pokerowej akcji!

O czym myślisz?

WIĘCEJ HISTORII

Inne artykuły