WSOP 2018

Najlepsi polscy pokerzyści: Dominik Pańka

Dominik Pańka

Dla wielu czytających portal PokerNews wydać się może, że artykuł o Dominiku pisany jest na siłę. Nikt nie słyszał praktycznie o tym zawodniku jeszcze kilka miesięcy temu, przynajmniej jeśli idzie o rozgrywki na żywo. A jednak początek roku 2014 był dla naszego zawodnika kapitalny.

Zaczynamy kolejny artykuł o najlepszych pokerzystach w Polsce. Do tej pory mogliście zapoznać się z najlepszymi wynikami takich graczy jak Marcin Wydrowski, Marcin Horecki czy Kuba Michalak.

Dominik nie ma na swoim koncie wielu sukcesów w turniejach live z jednego, prozaicznego powodu. Po prostu w nich do tej pory nie uczestniczył. Jego pierwsza wygrana w w turnieju na żywo zdarzyła się podczas pokerowego festiwalu w Pardubicach w lutym 2012 roku. Polak uczestniczył wtedy w NLHE $800 Masters Event, gdzie zajął 6 miejsce zgarniając $2,968.

Rok później Polak uczestniczył także podczas Eureopean Poker Tour w Barcelonie, gdzie w evencie €2,000 No Limit Hold'em - High Roller zajął 42 miejsce (na 521 wejść) i zgarnął w przeliczeniu $5,123. Niewiele później Polak grał również podczas UKIPT Londyn, gdzie również znalazł się w kasie turniejowej - 31 miejsce dało mu blisko $1,000 nagrody.

Przełom przyszedł na początku 2014 roku, kiedy Polak zakwalifikował się do Main Eventu, który miał zostać rozegrany w ramach PokerStars Caribbean Adventure. Polak na PokerStars opłacił wtedy wpisowe rzędu $700 i zagwarantował sobie miejsce w turnieju głównym na PCA zgarniając wejściówkę. Jak sam mówił bardziej jechał zwiedzać niż mocniej domowić się w turnieju głównym. Stało się jednak całkiem inaczej. O wynikach Polaka w poszczególnych dniach mogliście czytać na naszej stronie. Ostatecznie Polak dotarł na stół finałowy, relację z przebiegu Final Table możecie znaleźć na naszej stronie.

Najlepsi polscy pokerzyści: Dominik Pańka 101
Dominik Pańka najlepszy podczas PCA

Polak ostatecznie okazał się najlepszy w turnieju, w którym pula gwarantowana wynosiła $10,000,000. Za zwycięstwo, po 3-osobowym deal'u Polak zgarnął najwięcej - dokładnie $1,423,096! Praktycznie na chwilę po zwycięstwie naszego gracza wszystkie media w Polsce informowały o nieprawdopodobnym wyniku naszego gracza. Zrobiło się o nim tak głośno, że internet aż huczał od nowości związanych z naszym zawodnikiem. Do dnia dzisiejszego przeprowadza on wywiady. Wywiady z Dominikiem ukazały się m.in. w Polska The Times, Biztok.pl, Pulsie Biznesu czy Newsweek'u.

Polaka mogliśmy oglądać także w kilku wywiadach. Wystąpił on m.in. w programie Tomasza Sekielskiego. Oczywiście for internetowe od razu huczały, że Polak to jednorazowy wybryk i jego losy toczyć mogą się podobnie jak losy Piusa Heinz'a, zwycięzcy WSOP 2012, który po tym triumfie nie potrafił wygrać praktycznie nic ważnego. Dominik robił jednak swoje, dalej kwalifikował się na duże eventy dzięki satelitom, które cały czas rozgrywał na PokerStars. Pojechał on na EPT Deauville, gdzie podczas Main Eventu nie poszło mu za dobrze. Odpadł już na początku i wziął udział w High Rollerze.

No właśnie i tutaj znów musimy się zatrzymać nieco dłużej, bo po raz kolejny nasz zawodnik udowodnił wszystkim niedowiarkom, że w potrafi grać w pokera. Dokładnie chodzi o turniej €10,000 + 300 No Limit Hold'em - One rebuy - High Roller - 8 Handed, gdzie Polak wygrał w znakomitym stylu swój drugi duży turniej. W finałowym heads-up'ie pokonał on Alberta Daher'a zgaranijąc tym samym tytuł i $371,498! Tutaj znajdziecie zapis relacji, którą prowadziliśmy dla Was z tego wydarzenia.

Warto dodać, że najświeższym sukcesem Polaka jest ósme miejsce podczas Eureka Poker Tour High Roller, za które Polak zgarnął €20,150.00.

Dominik Pańka to zawodnik, dzięki któremu została wznowiona parlamentarna dyskusja na temat legalizacji gry w pokera w Polsce i uznania jej za grę umiejętności a nie, jak uważa m.in. Pan Jacek Kapica, za grę losową. Grą losową, która uprawiana jest w biały dzień i nikt nigdy się do niej nie przyczepił jest Lotto. Owszem, chwała Totalizatorowi za to, że przekazuje część pieniędzy na polski sport. Ale czy polscy politycy nie są w stanie nauczyć się dodawania, z którego wynika, że zyski z pokera dla Państwa polskiego wynosiły by rocznie kilkadziesiąt milionów złotych? Pozostawiamy to pytanie bez odpowiedzi.

Po sukcesach Polaka, zarówno na PCA jak i EPT w Deauville, Twój Ruch zajął się sprawą legalizacji pokera i wspólnie ze Stowarzyszeniem Wolny Poker zaczął walkę z wiatrakami. O postępach tej batalii będziemy Was informować na PokerNews. Wróćmy jednak do samego zainteresowanego. Mimo tego, że Polak nie ma wielu (w sensie liczby) zwycięstw podczas turniejów na żywo, to jednak podczas gier online spisywał się on do tej pory bardzo dobrze.

Poniżej prezentujemy najlepsze wyniki Polaka na PokerStars:

RokTurniejMiejsceWygrana
2013Carnival - The Bigger $109, $160K Gtd1$31,408.68
2013SCOOP-14-L: $11+R NL Hold'em [Big Antes], $150K Gtd2$28,126.69
2013The Big $109 [$80K Gtd]1$23,137.09
2012The Big $55 [$125K Gtd]1$20,000.00
2012$11+R NL Hold'em [$70K Gtd]1$12,004.95
2013SCOOP-29-M: $109 NL Hold'em, $300K Gtd7$11,729.25
2012The Big $162 [$75K Gtd]2$11,634.00
2013The Big $162, $75K Gtd3$11,137.50

Na PokerStars Polak osiągnął jeszcze blisko 40 wyników, z których każdy mieścił się w granicach $3,000-$9,000.

Dwa bardzo dobre wyniki Dominik Pańka osiągnął także na Full Tilt Poker. Dwa razy wygrał tutaj Sunday Brawl zgarniając po $14,200.00.

Liczymy, że Polak nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i cały czas będzie dostarczał fanom pokera w Polsce pozytywnych emocji, które wiązać się będą z jego bardzo dobrymi wynikami. To na razie tyle z naszej strony. Do końca miesiąca zaprezentujemy jeszcze sylwetki dwóch naszych pokerzystów. Zapraszamy!

O czym myślisz?

WIĘCEJ HISTORII

Inne artykuły