WSOP 2018

EPT Wiedeń Main Event Dzień 2: Trisch na prowadzeniu, tylko dwóch Polaków dalej w grze, przed nami bubble time

Sebastian Trisch

10 sezon European Poker Tour był kontynuowany w dniu wczorajszym. Od 3 dni jesteśmy w Wiedniu, gdzie zawodnicy rywalizują podczas Main Eventu EPT. Do gry w tym turnieju zgłosiło się 910 zawodników, co oznacza, że wygenerowali oni pulę nagród rzędu €4,413,500. Zwycięzca zabierze ze sobą do domu aż €816,000, piękne trofeum i luksusowy zegarek SLYDE. Przewidziano 135 miejsc płatnych (€8,700 to najniższa przewidziana wypłata).

W najlepszej sytuacji po Dniu 2 znajduje się Sebastian Trisch, który zakończył dzień na czele 189 zawodników, którzy awansowali do Dnia 3. Zgromadził on aż 568,500. Warto dodać, że rozoczynał on wczorajszy dzień z dorobkiem 146,200. Tuż za nim w generalce znajdują się Artur Koren z dorobkiem 463,000 żetonów oraz Marko Neumann, który spakował do torby 421,100 żetonów.

Jednym z pierwszych wyeliminowanych podczas wczorajszego dnia został ostatni zwycięzca EPT w Wiedniu Michael Eiler. Obrońca tytułu odpadł podczas Poziomu 9 (400/800/100) kiedy Christian Stallinger otwierał za 1,600 a Elier wrzucił swoje ostatnie 5,500 do puli. Stallinger sprawdził z {j-Spades}{j-Diamonds} i Eiler był w tarapatach, mimo tego, że posiadał {a-Clubs}{k-Clubs}. Na board spadły {5-Clubs}{3-Hearts}{7-Hearts}{q-Hearts}{j-Spades} i Eiler pożegnał się z Main Eventem i nie obroni tytułu.

Późna rejestracja była dostępna do rozpoczęcia Dnia 2. Skorzystał z niej m.in. Daniel “Jungleman” Cates, który nie zabawił w turnieju nawet godziny. Trafił on na rozdanie bez wyjścia. Sprawdził on podbicie jednego z graczy na preflopie trzymając króle i na board spadły {a-}{k-}{5-}. Chwilę później sprawdził on bet rywala na flopie i postawił wszystkie swoje żetony na turnie, kiedy spadła {3-}. Jego oponent wygrał tego spota z setem {a-}{a-} i Cates musiał opuścić turniej.

Z grą pożegnali się jeszcze m.in. zawodnicy Teamu PokerStars Pro Liv Boeree, która z parą dam trafiła na asy oraz Maxim Lykov, który odpadł, kiedy 5-betował all in z {6-Spades}{6-Hearts} i natknął się na {7-Clubs}{7-Diamonds} Antoine Granath'a. Z grą pożegnał się także Mads Smith Hansen, który rozpoczął wczorajszy dzień jako chip leader z dorobkiem 200,000 żetonów.

Inny zawodnik Teamu PokerStars Pro Bertrand "ElkY" Grospellier awansował natomaist do dalszej gry z dorobkiem 61,300 żetonów. W grze zobaczymy także pro Full Tilt Poker Viktora “Isildur1” Blom'a, który na koniec dnia spakował do torby 93,400.

Gus Hansen, inny pro spod bandery Full Tilt Poker, podczas Dnia 2 przeżywał prawdziwą huśtawkę. Ostatecznie jednak znajduje się w czołówce stawki z dorobkiem 221,000. W jednym z ciekawszych rozdań Hansen pobił asy Neumann'a.

W Dniu 3 zobaczymy również Sama Trickett'a, który na koniec dnia mógł pochwalić się stack'iem rzędu 290,000. W jednym z rozdań z jego udziałem stał się on pogromcą Vitaly Lunkin'a, kiedy jego {10-Diamonds}{8-Diamonds} mierzyło się z {a-Clubs}{10-Spades} Rosjanina. Na boardzie pojawiły się {a-Diamonds}{3-Diamonds}{7-Hearts}{q-Hearts}{2-Diamonds} dając Trickett'owi kolor i eliminując Lunkin'a z gry.

Niestety w dniu wczorajszym słabo spisali się Polacy. Do dzisiejszego dnia awansowało jedynie dwóch z naszych zawodników. Totalne bezkarcie miał Dariusz Paszkiewicz, który zakończył dzień z dorobkiem 52,000 żetonów. W Dniu 3 czeka go niełatwe zadanie, zasiądzie on bowiem do stołu m.in. z Gusem Hansen'em czy Rubenem Visser'em.

W grze znajduje się jeszcze Mateusz Moolhuizen, polski Holender, który dzień rozpocznie z 109,500 żetonami. Zagra on na stole choćby z Antoine Saout'em. Zadania na pewno nie będzie miał łatwego bowiem praktycznie każdy z jego oponentów ma wyższy stack od niego.

Pełne usadzenie stołów znajdziecie w naszej sekcji live reportingu.

Zapraszamy na relację z Dnia 3 od godziny 12:00. Wtedy też zostanie uruchomiony live stream na naszej stronie. Mamy nadzieję, że pozostała w grze dwójka naszych zawodników przejdzie bubble'a i zarobi choć minimalnie podczas Main Eventu EPT w Wiedniu.

Już teraz odbierz darmowe $20 od Skrill!

  • Zarejestruj konto na Skrill.
  • Wpłać pieniądze na swoje nowo założone konto Skrill bądź wybierz Skrill jako metodę płatności podczas dokonywania depozytu do poker room'u.
  • Złóż depozyt co najmniej $20 do poker roomu online.
  • Skrill doda darmowe $20 do Twojego konta w ciągu jednego dnia, które możesz ponownie wpłacić do ulubionego poker room'i!

Do jakiego poker room'u możesz zdeponować środki? Opcji jest wiele: Full Tilt Poker, PKR, Titan Poker, czy bet365 - wszystkie te pokoje akceptują depozyty za pomocą Skrill'a!

Śledź nas naFacebook'u, Twitter'rze oraz Google Plus aby być zawsze w centrum pokerowej akcji!

O czym myślisz?

WIĘCEJ HISTORII

Inne artykuły