Polak pokonuje Jonathan'a Duhamel'a w heads-up'ie!

Jonathan Duhamel

Do niecodziennej sytuacji doszło wczoraj podczas Eventu #12 WCOOP $215 NL Hold'em Heads-Up. Podczas gdy w grze pozostało już tylko 64 z 2124 graczy na przeciw siebie usiedli przy stoliku zwycięzca World Series of Poker 2010 Jonathan Duhamel i polski gracz o nick'u Danielw8888. Obaj gracze mieli już zagwarantowaną wygraną w kwocie $1,274.00 ale nie o to chodziło. Kto nie chciałby się zmierzyć z tak doświadczonym i utytułowanym zawodnikiem jak Duhamel? A jednak! Nasz gracz bardzo dobrze stawiał opór czołowemu zawodnikowi Teamu'u PokerStars PRO.

Przez całe pół godziny nasz zawodnik wywierał solidna presję na zawodniku z Kanady, co ostatecznie przełożyło się na jego zwycięstwo i wyeliminowanie Duhamel'a!

W finałowej ręce podczas heads-up'a Duhamel push'ował mając {3-Spades}{a-Clubs} za 1,170. Polak sprawdził i pokazał {8-Clubs}{a-Diamonds}, a kiedy na boardzie pokazały się {5-Hearts}{6-Diamonds}{9-Spades}{j-Spades}{4-Clubs} jasnym było, że nasz gracz przechodzi do następnej rundy!

Udało nam się chwilę porozmawiać z Duhamel'em po pojedynku:

W fazie, kiedy w grze pozostało już tylko 32 graczy w grze mieliśmy dalej Danielw8888 spotkał się z innym Kanadyjczykiem o nick'u AyumiA - tutaj rozgrywka przebiegała bardzo podobnie do tej na przeciw Duhamel'a. W decydującym rozdaniu nasz gracz dysponował {3-Clubs}{4-Spades} a rywal {4-Diamonds}{7-Clubs}. Kiedy na flopie spadły {4-Clubs}{2-Diamonds}{3-Diamonds}, dając naszemu graczowi dwie pary, zdecydował się on zagrać za 120 a rywal nie czekając długo wszedł all-in za ostatnie 1,018 żetonów. Na jego nieszczęście miał on tylko top parę. Dwie kolejne karty {q-Hearts}{5-Spades} nic już nie zmieniły i tym samym nasz zawodnik awansował do najlepszej 16 turnieju.

W kolejnej rundzie heads-up'a przyszło mu się zmierzyć z graczem o nick'u NikolasDLP z Rosji. Stawką wygrania tego heads-up'a było niemal $8,000 - tyle bowiem wynosiła różnica między miejscami 9-16 a 4-8, do których awansował zwycięzca. Od samego początku to Rosjanin dyktował warunki, sprawiając, że nasz gracz po kilku minutach znajdował się na shorcie. Po kilkunastu rozdaniach przyszło to, które zadecydowało, że nasz gracz odpadł z turnieju. Po serii podbić na preflopie nasz gracz zdecydował się na all-in za ostatnie 1,895 żetonów z 5,000, które miał na początku gry jeden na jednego. Rosjanin zdecydował się na sprawdzenie i gracze pokazali karty:

NikolasDLP: {10-Diamonds}{10-Hearts}
Damianw8888: {9-Hearts}{9-Diamonds}

Niestety na boardzie pokazał się {q-Hearts}{3-Clubs}{8-Diamonds}{6-Spades}{a-Clubs} i nasz gracz odpadł z turnieju. Ostatecznie został sklasyfikowany na 14 miejscu, za które zarobił $3,823.20.

Wartym odnotowania jest także fakt, że NikolasDLP doszedł podczas tego eventu do finałowego heads-up'a, podczas którego doszło do deal'a, w ramach którego NikolasDLP otrzymał $52,000 a jego rywal 26P0KKet04 $48,000. Pozostała kwota - $10,488 - miała zostać wypłacona graczowi, który wygra finałowy heads-up. Ostatecznie kwota ta powędrowała do... pogromcy polskiego gracza!

Chwilę po rozdaniu dostaliśmy informacje, że w evencie #13 NL Hold'em Progressive KO z pulą gwarantowaną $250,000 bardzo dobrze radzi sobie inny nasz gracz - IamGrouchy!. W grze pozostawało już tylko 43 graczy a nasz rodak dysponował w tym momencie 4 co do wysokości stack'iem - 539,620. Warto dodać, że gra toczyła się już od dobrych 10 godzin!

Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej kilku rozdaniom z udziałem naszego gracza. Przez ponad pół godziny nasz zawodnik grał bardzo pasywnie, nie angażując się w grę i tylko raz zaliczył walk'a, podczas gdy podbił ze środkowej pozycji a reszta graczy spasowała.

W jednym z ciekawszych, ale niestety nie specjalnie korzystnych dla naszego gracza, rozdaniu nasz gracz gracz siedział na BB (10,000), został podbity przez jednego z rywali do 20,000, na co odpowiedział call'em. Na flopie pojawiły się:{8-Diamonds}{10-Clubs}{q-Spades} i nasz gracz wykonał check-raise do 50,231 po becie rywala za 18,025. Przeciwnik sprawdził i na turnie spadł{a-Clubs} - Polak zagrał za 77,777 a rywal sprawdził to zagranie. Na riverze spadła {2-Clubs}, po której jaggalo1231, bo o nim mowa zagrał all-in za ponad 218,000. Nasz gracz po długim namyśle ostatecznie spasował rękę i spadł do 290,000. I niestety był to początek końca tego zawodnika. Po kilkunastu minutach jego stack zmalał jeszcze bardziej i push'ował on all-in co skończyło się dla niego porażką i odpadnięciem z eventu na 29 miejscu, za które zarobił $1,185.95.

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na PokerStars zarejestruj się już dziś aby wziąć udział w serii WCOOP. Dodatkowo będziesz miał także możliwość otrzymania bonusu powitalnego 100% aż do $600! Może wybieresz bonus Darmowych $20? Wtedy pamiętaj podać kod podczas pierwszej wpłaty - FREE20. Do zobaczenia przy stolikach!

O czym myślisz?

WIĘCEJ HISTORII

Inne artykuły