WSOP 2018

Mamy polskiego mistrza podczas World Championship of Online Poker!

Mamy polskiego mistrza podczas World Championship of Online Poker! 0001

dadowiec wygrywa event na WCOOP!

Wczoraj na PokerNews mogliście przeczytać o tym, że TheMakaron zajął 4 miejsce w jednym z eventów. Dziś mamy jeszcze lepsze wieści!
Stało się! Czekaliśmy na to dość długo ale w końcu mamy bransoletkę World Championship of Online Poker!

Wczoraj wieczorem polski gracz o nick'u dadowiec, który bardzo często gości w naszych cotygodniowych zestawieniach, wygrał event Event 53: $215 NL Hold'em! Za zwycięstwo otrzymał bransoletkę, która dostępna jest jedynie dla mistrzów WCOOP, oraz nagrodę pieniężną za zwycięstwo: $90,400.00!

Event 53, jak wiele podczas tegorocznego WCOOP, były eventem dwudniowym. Po pierwszym dniu, kiedy w grze zostało około 30 zawodników, Polak plasował się w połowie stawki. Po powrocie w Dniu 2 dadowiec grał mocno agresywnie, co pozwoliło mu dostać się do stołu finałowego. Tutaj dysponował on dopiero szóstym stack'iem. Nie mniej jednak w dalszym ciągu kontynuował on swoją agresję.

dadowiec na FT WCOOP Event 53
dadowiec na FT WCOOP Event 53

Przez niemal całą grę nasz zawodnik pokazywał, że jestem jednym z najlepszych zawodników MTT na świecie.

Pierwsza większa pula trafiła do naszego gracza w momencie, gdy na 8 miejscu został wyeliminowany z_balata. Zawodnik ze Szwecji zdecydował na na call po swoim podbiciu, na które three bet'em odpowiedział nasz gracz. Na flopie spadły {7-Clubs}{7-Diamonds}{5-Spades}. Tuż po flopie rywal Polaka zdecydował się na all-in trzymając {8-Clubs}{8-Spades} ale na jego nieszczęście dadowiec miał {q-Clubs}{q-Diamonds}!

Do nie mniej ciekawe rozdania doszło kiedy w grze pozostawało już tylko 6 graczy. Po tym jak na flopie zobaczyliśmy {9-Diamonds}{7-Diamonds}{6-Diamonds} doszło do serii podbić, po których nasz gracz został postawiony na all-in'ie przez gracza o nick'u kleath z {6-Clubs}{6-Hearts}. Po raz kolejny okazało się jednak, ze Polak wie co robi bo bez niczego sprawdził to zagranie trzymając {5-Diamonds}{4-Diamonds} i zaliczył kapitalnego dubla wartego 3,920,000!

Na 5 miejscu nasz zawodnik wyeliminował kolejnego gracza: villepn'a. Tutaj Fin nie miał zbyt dużo szczęścia bo jego {9-Diamonds}{9-Spades} natknęły się na {a-Clubs}{a-Spades} Polaka, który błyskawicznie odebrał żetony rywalowi. W tym momencie jego stack wynosił już blisko 10,000,000 i Polak mógł pozwolić sobie na to, co potrafi najlepiej - agresywną grę.

Na 3 pozycji dadowiec wyeliminował vic_xcite'a. Polak w tym rozdaniu podbił do 240,000 i został sprawdzony przez rywala. Na flopie spadły: {9-Diamonds}{8-Hearts}{6-Spades}, po którym mieliśmy CB za 280,000 a następnie sprawdzeniu podbicia vic_xcite'a do 654,235. Po spaleniu karty naszym oczom ukazał się {a-Spades}, po którym nasz gracz zagrał za 693,333. Rywal oznajmił all in za 2,408,026 a nasz gracz sprawdził pokazując {a-Clubs}{8-Diamonds}. vic_xcite miał natomiast {9-Clubs}{7-Clubs}. Na riverze spada {8-Clubs}, które potwierdza siłę układu naszego gracza, który odprawia koljnego rywala.

Kiedy w grze pozostali tylko dadowiec i kleath a przewaga naszego gracza wynosiła 6 do 1 w ilości żetonów, doszło do finałowego rozdania, w którym nasz gracz miał trochę szczęścia.

Gracze znaleźli się bowiem na all-in'ach pokazując:

dadowiec: {a-Hearts}{6-Spades}
kleath: {a-Diamonds}{9-Clubs}

Na flopie pojawiały się kolejno {4-Diamonds}{5-Clubs}{2-Hearts} i wiele wskazywało na to, że rywal Polaka podwoi się, dodatkowo kiedy na turnie spadł{j-Diamonds}, szanse były jeszcze większe. Na szczęście dla naszego gracza na riverze spadła {6-Hearts} i mieliśmy polskiego mistrza.

Na blogu PokerStars mogliśmy przeczytać kilka ciekawych słów na temat naszego gracza:

It was a close call for John "kleath" Leathart, but ultimately he wasn't able to add a WCOOP title to go with his previous SCOOP win. Still, a $67,800 prize for being runner-up is nothing to complain about. As for dadowiec, who had previously finished 9th at one WCOOP final table and won good money with two deep runs in WCOOP 2nd Chance events, the Polish player finally laid claim to WCOOP gold - and $90,400 to boot. Congratulations to both players on their fine runs through a tough two-day event!

Serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że dadowiec nie złożył jeszcze broni! Przed nami jeszcze kilak eventów i Main Event, na który czekamy z niecierpliwością!

Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na PokerStars zarejestruj się już dziś aby wziąć udział w serii WCOOP i wygrywać tak jak TheMakaron! Dodatkowo będziesz miał także możliwość otrzymania bonusu powitalnego 100% aż do $600! Może wybierzesz bonus Darmowych $20? Wtedy pamiętaj podać kod podczas pierwszej wpłaty - FREE20.

A może odbierzesz darmowe $5 od Full Tilt Poker?

Śledź nas na Facebook'u, Twitter'rze oraz Google Plus aby być zawsze w centrum pokerowej akcji!

O czym myślisz?

WIĘCEJ HISTORII

Inne artykuły