Marvin Rettenmaier wraca na szczyt GPI Top 300, Aktualny ranking GPI Polska

Marvin Rettenmaier wraca na szczyt GPI Top 300, Aktualny ranking GPI Polska 0001

Każdego tygodnia, Global Poker Index uwalnia listę najlepszych 300 graczy turniejowych na świecie, którzy klasyfikowani są na podstawie osiągniętych wyników w sześciu półrocznych okresach. Aby przejrzeć pełną listę 300 graczy, odwiedź stronę GPI.

Najlepsza dziesiątka na dzień 25 lutego 2013 roku

MiejsceZawodnikŁączny wynikZmiana w rankingu
1Marvin Rettenmaier3,263.36+1
2Jason Mercier3,061.86+1
3Dan Smith3,053.03-2
4Bertrand "ElkY" Grospellier2,982.95--
5Mike Watson2,915.02+1
6Joseph Cheong2,904.72-1
7Bryn Kenney2,842.37--
8Andrew Lichtenberger2,798.09--
9Vanessa Selbst2,780.76--
10Michael Mizrachi2,761.40+2

Dan Smith oddał w tym tygodniu prowadzenie w rankingu GPI, po tym jak jego czwarte miejsce uzyskane podczas turnieju €10,000 No-Limit Hold'em Heads-Up uzyskane w trakcie festiwalu European Poker Tour Barcelona,spadło do okresu drugiego. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu spadnie on jeszcze niżej, po tym jak jego siódme miejsce w turnieju Partouche Poker Tour Main Event, również spadnie do okresu drugiego.

Prowadzenie w rankingu odzyskał Marvin Rettenmaier, który niedawno zakończył swój występ podczas turnieju World Poker Tour Baden na miejscu piątym, co da mu wzmocnienie w okresie pierwszym.

Witamy w GPI

Sześciu graczy dołączyło w tym tygodniu do rankingu GPI. Najlepszy debiut odnotował natomiast Nicholas Verkaik, który aktualnie plasuje się na miejscu 253.

Nowi gracze

ZawodnikŁączna liczba punktówMiejsce
Nicholas Verkaik1,184.98253
Viliyan Petleshkov1,146.62269
Rodger Johnson1,145.48270
Chris Tryba1,111.65292
Jeremy Kottler1,093.95299
Grant Levy1,089.80300

Z rankingu wypadli natomiast Ali Eslami, Allen Cunningham, Ammir Lehavot, Barry Greenstein, Nacho Barbero i Leo Fernandez.

Wzloty i upadki

Największy awans zaliczył w tym tygodniu Galen Hall, który na drugim miejscu ukończył występ w turnieju $5,100 No-Limit Hold'em side event podczas L.A. Poker Classic.

Największe awanse

MiejsceZawodnikŁączna liczba punktówZmiana pozycji
100Ismael Bojang1,699.09+75
102Ana Marquez1,680.89+49
124Steven Silverman1,597.92+60
171John Dolan1,398.93+47
185Galen Hall1,357.73+110
202Dan Murariu1,306.15+41
208Matt Giannetti1,292.39+66
209Koen De Visscher1,289.93+48
214Samantha Cohen1,276.56+66
223Hans Winzeler1,260.30+40
233Eric Baldwin1,226.03+42

Największy spadek odnotował natomiast Sean Jazayeri, którego zwycięstwo podczas WPT L.A. Poker Classic Main Event spadło do okresu trzeciego.

Największe spadki

MiejsceZawodnikŁączna ilość punktówZmiana pozycji
152McLean Karr1,471.54-32
194Greg Mueller1,328.99-31
204Dan Kelly1,304.69-55
244Fernando Brito1,197.11-47
256Jesse Martin1,176.21-66
271Jean-Noel Thorel1,144.61-34
272Jason Somerville1,140.15-58
283Sean Jazayeri1,128.46-83
286Laurent Polto1,126.07-54
289Pail Lieu1,115.79-41
297Mikhail Petrov1,100.24-31

Global Poker Index Polska - Grzegorz Derkowski liderem w GPI, Rafał Zgadaj w GPI PoY

W polskim rankingu Global Poker Index, nadal liderem jest Grzegorz Derkowski, który ma ogromną przewagę nad zajmującym drugie miejsce Mikołajem Zawadzkim. Grzegorz to również jedyny gracz z polskim obywatelstwem, który jest też notowany w głównym rankingu GPI. Jedyną zmiana w czołowej dziesiątce, jest awans z miejsca 14 na 10 Pawła Zawadowicza.

MiejsceZmianaZawodnikPunkty
1Grzegorz Derkowski1193.93
2Mikołaj Zawadzki837.61
3Marcin Wydrowski77.78
4Jose Carlos Garcia717.64
5Michał Półchłopek604.12
6Adrian Piasecki535.45
7Jacek Ładny473.90
8Paweł Brzeski446.00
9Mariusz Kłosiński433.22
10(+4)Paweł Zawadowicz410.43

GPI Polska Player of the Year

Do kilku zmian doszło w czołowej dziesiątce rankingu GPI Player of the Year Polska. Największy spadek odnotował Krzysztof Czerwiński.

MiejsceZmianaZawodnikPunkty
1Rafał Zgadzaj80.07
2Mikołaj Zawadzki69.85
3Grzegorz Derkowski64.79
4(-3)Lukasz Wasek53.31
5(-1)Artur Olczyk52.66
6(-1)Patryk Ślusarek47.99
7(-1)Przemysław Dajer42.97
8(-7)Paweł Zawadowicz41.13
9(-8)Krzysztof Czerwinski41.03
10(-3)Maciej Rynkiewicz39.52

WIĘCEJ HISTORII

O czym myślisz?