888poker
New poker experience at 888poker

Join now to get $88 FREE (no deposit needed)

Join now
PokerStars
Double your first deposit up to $400

New players can use bonus code 'STARS400'

Join now
partypoker
partypoker Cashback

Get up to 40% back every week!

Join now
Unibet
€200 progressive bonus

+ a FREE Unibet Open Qualifier ticket

Join now

Biało-Czerwony Sunday Warm-Up: Trzech Polaków w top 5

Biało-Czerwony Sunday Warm-Up: Trzech Polaków w top 5 0001

Niedziela, 19 listopada 2012 roku z pewnością przejdzie do historii polskiego pokera. Ten z pozoru nic nieznaczący dzień, przyniósł nam jeden z największych sukcesów polskich graczy w turniejach Sunday Majors na PokerStars. Zawsze z radością wspominaliśmy o pojedynczych wygranych naszych rodaków, ale ta niedziela była zupełnie wyjątkowa, ponieważ w gronie najlepszej piątki turnieju Sunday Warm-Up znalazło się aż trzech Polaków. Poniżej przedstawiamy najważniejsze rozdania ze stołu finałowego.

Jako pierwszy z grą przy stole finałowym pożegnał się "backguy2200", a jego katem został nasz rodak "hasuzlasu". Akcję z późnej pozycji zainicjował inny Polak "jurata_PL", który podbił do 260,000 przy blindach 65k/130k. Siedzący obok "buckguy200" oznajmił zagranie all-in za 1,5 mln i został sprawdzony jedynie przez siedzącego na małej ciemnej "hasuzlasu". Polak pokazał {10-Spades}{10-Hearts}, a jego oponent {A-Diamonds}{8-Spades}. Na stole spadły kolejno {J-Diamonds}{10-Diamonds}{A-Clubs}{2-Clubs} i dzięki setowi na flopie, Polak wygrał rozdanie obejmując prowadzenie w turnieju.

Dosłownie kilka minut później w grze pozostawało już siedmiu graczy, bowiem z turniejem pożegnał się Anglik "papafast", który został wyeliminowany przez "jurata_PL". Akcję z wczesnej pozycji zainicjował nasz rodak, który podbił do 320,000 siedząc na CO, "papafast" oznajmił zagranie all-in za 1,49 mln i akcja wróciła do Polaka, który po dłuższej chwili zastanowienia wykonał sprawdzenie. Kiedy doszło do showdownu byliśmy pełni obaw, ponieważ {A-Spades}{J-Clubs} oponenta, wyglądało znacznie lepiej niż {Q-Hearts}{10-Hearts} naszego gracza. Na szczęście tym razem board w postaci {Q-Diamonds}{K-Hearts}{5-Clubs}{7-Clubs}{6-Spades} pomógł Polakowi i dzięki tej akcji "jurata_pl" wskoczył na drugie miejsce.

Najwidoczniej nasz rodak jak najszybciej chciał udowodnić swoją przewagę w turnieju, ponieważ od tego rozdania grał bardzo agresywnie co bardzo szybko przyniosło efekty w postaci objęcia prowadzenia w turnieju.

Najbardziej obawialiśmy się o trzeciego reprezentanta naszego kraju "TryToExploit", który dysponował przeciętnym stackiem. Chwilę później jednak wszystko się zmieniło, bowiem "TryToExploit" z fazy ciągłego pasowania kart, przeszedł do ofensywy podbijając każdego pota i w końcu doprowadził do sytuacji w której przy 7 pozostałych graczach, pierwsze trzy miejsca zajmowali Polacy.

Po kolejnych 5 minutach gry z turniejem pożegnał się kolejny Anglik "pasty71". Rozdanie tym razem zainicjował "jakoon1985", który z wczesnej pozycji podbił do 400,000 przy blindach 100k/200k. Następnie akcja spasowała do siedzącego na małej ciemnej Anglika, który zagrał all-in za lekko ponad milion i został dość szybko sprawdzony przez oponenta. Anglik pokazał {7-Hearts}{7-Spades}, a "jakoon1985" odsłonił {A-Clubs}{J-Diamonds}. Na stole spadły kolejno {10-Clubs}{J-Hearts}{3-Spades}{K-Diamonds}{9-Diamonds} i "pasty71", musiał zadowolić się 7 miejscem za które otrzymał $15,745.

Nie minęło dziesięć minut, a w grze pozostało już tylko 5 graczy - w tym nadal trzech Polaków. Na miejscu szóstym swoją przygodę z turniejem zakończył Niemiec grający pod nickiem "Veritas0086". Akcja potoczyła się bardzo szybko, bowiem siedzący na UTG "sneker" zagrał all-in za 1,1 mln i kiedy wszyscy spasowali do siedzącego na SB gracza z Niemiec, ten zdecydował się wrzucić do puli pozostałe 800k, dzięki czemu mieliśmy kolejny showdown. "Sneker" pokazał {A-Spades}{10-Spades}, a jego oponent {A-Hearts}{5-Hearts}. Lepszy układ się utrzymał i w tym momencie każdy z grających Polaków miał zagwarantowane $29,741.

Niestety kilka minut później z grą pożegnał się "TryToExploit", który za zajęcie piątego miejsca otrzymał wspomniane wyżej $29,741. Akcje rozpoczął nasz gracz, który z UTG wykonał standardowy raise do 400k. Następnie akcja spasowała do Kanadyjczyka posługującego się nickiem "jakoon1985", który odpowiedział zagraniem re-raise do 947,777. "TryToExploit" nie dawał jednak za wygraną i bardzo szybko oznajmił kolejne przebicie do 1,49 mln, a następnie sprawdził all-ina oponenta za 9 mln. Nasz zawodnik pokazał {A-Hearts}{K-Spades}, jednak oponent trzymał {A-Diamonds}{A-Clubs} i wygrał rozdanie.

Kolejne złe wiadomości doszły chwilę później, kiedy z turnieju odpadł kolejny Polak - "hasuzlasu". Nasz zawodnik siedząc na UTG wykonał podbicie do 500,000, które zostało sprawdzone również przez Kanadyjczyka. Na flopie spadły {10-Diamonds}{K-Clubs}{5-Diamonds}, po którym "jakoon1985" wykonał bet za 687,777, a Polak odpowiedział szybkim sprawdzeniem. Na turnie {4-Clubs}, Kanadyjczyk zabetował za 1,3 mln i ponownie został sprawdzony przez naszego rodaka. Jako ostatnia na stole spadła {3-Clubs} i tutaj oponent zagrał all-in, a Polak sprawdził za pozostałe mu w stacku 3,8 mln. "Hasuzlasu" pokazał {K-Diamonds}{2-Diamonds} co dawało mu top parę, ale "jakoon1985" odsłonił {K-Hearts}{Q-Hearts} i wygrał dzięki lepszemu kickerowi. "Hasuzlasu" za swój świetny występ otrzymał w nagrodę $40,238.

Kiedy w grze pozostało już tylko trzech zawodników, akcja w turnieju wyraźnie zwolniła chociaż zdecydowanym liderem był Kanadyjczyk "jakoon1985" i to on wykazywał największy wskaźnik agresji. Kanadyjczyk był też odpowiedzialny za kolejną eliminację - tym razem Duńczyka grającego pod nickiem "sneker". Duńczyk jako pierwszy podejmował ruch i wykonał open all-in za 4,2 mln w żetonach, "jurata_PL" spasował z małej ciemnej, ale Kanadyjczyk siedzący na BB wykonał sprawdzenie. "Sneker" trzymał {7-Spades}{7-Diamonds}, a "jakoon1985" {J-Hearts}{Q-Hearts}. Już na flopie spadły {J-Clubs}{A-Diamonds}{A-Clubs}, które dały prowadzenie Kanadyjczykowi. Na turnie spadła jeszcze {8-Hearts}, a na riverze {5-Spades}, które jednak nic nie zmieniły i kolejny zawodnik odpadł z gry.

W pojedynku heads-up, spotkali się więc "jurata_PL" (10,412) oraz "jakoon1985" (24,577). Jak sami widzicie po wielkości stacków, zdecydowanym liderem tego pojedynku był Kanadyjczyk i chociaż nasz rodak bronił się dziennie, doprowadzając w pewnym momencie nawet do remisu, to ostatecznie musiał uznać wyższość rywala. W ostatnim rozdaniu "jakoon1985" zlimpował z buttona, a Polak odstukał check dzięki czemu obejrzeliśmy flopa w postaci {5-Clubs}{2-Diamonds}{9-Diamonds}. Na flopie "jurata_PL" początkowo czekał, ale kiedy oponent uderzył za 500,000, nasz gracz zdecydował się na podbicie do 1,25 mln. Kanadyjczyk nie zamierzał jednak tak łatwo oddać pota i przebił do 2,3 mln. "Jurata_PL" oznajmił kolejne przebicie do 3,5 mln i tym razem oponent tylko sprawdził. Na turnie zobaczyliśmy {A-Diamonds} i tutaj nasz gracz wykonał all-in, który momentalnie został sprawdzony. Polak pokazał co prawda {2-Clubs}{9-Clubs} co dawało mu dwie pary, ale "jakoon1985" trzymał {A-Hearts}{5-Diamonds} i to on wygrał rozdanie oraz cały turniej. "Jurata_PL" za zajęcie drugiego miejsca otrzymał $81,876.

Najlepsza piątka turnieju Sunday Warm-up

MiejsceZawodnikKrajWygrana
1jakoon1985Kanada$109,869
2jurata_PLPolska$81,876
3snekerDania$57,733
4hasuzlasuPolska$40,238
5TryToExploitPolska$29,741

O czym myślisz?