WSOP 2017 Now Live

Aktualne wyniki Global Poker Index oraz polski ranking GPI i GPI Player of the Year

Aktualne wyniki Global Poker Index oraz polski ranking GPI i GPI Player of the Year 0001

Każdego tygodnia, Global Poker Index uwalnia listę najlepszych 300 graczy turniejowych na świecie, którzy klasyfikowani są na podstawie osiągniętych wyników w sześciu półrocznych okresach. Aby przejrzeć pełną listę 300 graczy, odwiedź stronę GPI.

Najlepsza dziesiątka na dzień 12 listopada 2012 roku

MiejsceZawodnikŁączny wynikZmiana w rankingu
1Dan Smith3,041.92--
2Jason Mercier2,891.05--
3Marvin Rettenmaier2,758.57--
4Bertrand "ElkY" Grospellier2,682.86-
5Steve O'Dwyer2,546.84+2
6Philipp Gruissem2,515.25--
7Andrew Lichtenberger2,453.78-2
8Mike Watson2,445.48+2
9Phil Hellmuth2,421.95-1
10David "Doc" Sands2,409.74-1

Steve O'Dwyer wrócił na piątą pozycję w tym tygodniu, a wszystko dzięki czwartemu miejscu w w turnieju €3,000 pot-limit Omaha, który odbył się podczas 2012 CAPT European Poker Championship/Poker EM w Badden.

Witamy w GPI

W tym tygodniu, do rankingu GPI dołączyło siedmiu nowych graczy, a z najlepszej pozycji wystartował Jeffrey Rossiter, który zajmuje aktualnie 112 miejsce. Dobre jak na początkującego miejsce w rankingu, Rossiter zawdzięcza świetnemu występowi podczas Asia Championship of Poker, gdzie odnotował dwie sześciocyfrowe wygrane. Najpierw wygrał turniej HKD$23,000 ($3,000) No-limit Hold'em Warm-Up, za co otrzymał $229,276, a następnie zajął drugie miejsce w turnieju $HKD$240,000($31,000) No Limit Hold'em High Roller i zgarnął $286,949.

Nowi gracze

ZawodnikŁączna liczba punktówMiejsce
Jeffrey Rossiter1,529.59112
Paul Guichard1,110.81265
Alexander Roumeliotis1,090.20275
Dan Murariu1,039.59298
David Paredes1,037.84299
Keith Lehr1,036.39300
Simeon Naydenov1,036.39300

W tym tygodniu ranking opuściło sześciu graczy (na miejscu 300 był remis). Do grona zawodników, którzy wypadli z rankingu należą Athanasios Polychronopoulos, Brian Hastings, Eric Baldwin, Igor Yaroshevsky, Jan Bendik i Joe Ebanks.

Wzloty i upadki

Największy awans zaliczył w tym tygodniu Jonathan Karamalikis, który wygrał turniej podczas Asia Championship of Poker. Jonathan pokonał 39 graczy w evencie HKD$240,000 ($31,000) No-Limit Hold'em High Roller i w nagrodę otrzymał $478,292.

Największe awanse

MiejsceZawodnikŁączna liczba punktówZmiana pozycji
47Igor Kurganov1,865.20+37
75Sam Stein1,692.58+17
89Ole Schemion1,622.79+126
107Jonathan Karamalikis1,541.68+152
129David Steicke1,475.82+60
167Anton Wigg1,336.48+26
189Alex Kravchenko1,276.53+7
199Fabrizio Gonzalez1,250.49+7
225Greg Ronaldson1,182.66+7
231Ty Reiman1,172,25+11

Największe spadki odnotowali natomiast David Peters i Fernando Brito. Peters spadł dlatego, że jego miejsce w turnieju €5,000 No-Limit Hold'em, który odbył się w ramach Master Classics of Poker 2011 (za co otrzymał €58,800), przeszedł do okresu 3. Jeżeli chodzi o Brito, to jego dwa 5-cyfrowe wyniki z maja 2011 roku przeszły do okresu 4.

Największe upadki

MiejsceZawodnikŁączna ilość punktówZmiana pozycji
80David Peters1,658.90-35
141Brandon Cantu1,439.90-22
142Fernando Brito1,438.67-35
144Joe Elpayaa1,424.57-29
163Kyle Bowker1,345.60-27
209Sergio Castelluccio1,231.17-22
228Jean-Philippe Rohr1,178.30-33
242Harrison Gimbel1,154.62-31
246Leo Fernandez1,139.14-34
283Marco Leonzio1,066.18-22

Polski ranking Global Poker Index i Global Poker Index Player of the Year


W polskim rankingu praktycznie nic się nie zmieniło, albowiem wszyscy nasi gracze odnotowali spadki w rankingu globalnym. Oczywiście powodem jest brak wyników w najnowszych okresach, które brane są pod uwagę przy obliczaniu miejsc w rankingu. Nadal najlepsze miejsce zajmuje Grzegorz Derkowski, który w globalnym rankingu zajmuje 538 miejsce.

Najlepsza dziesiątka polskiego GPI

*MiejsceZawodnikŁączny wynik 
1Grzegorz Derkowski817,00 
2Michal Półchłopek547,16 
3Grzegorz Cichocki500,29 
4Jose Carlos Garcia493,28 
5Tomasz Kozub387,14 
6Adrian Piasecki357,64 
7Jacek Ładny279,60 
8Tomasz Cybulski267,43 
9Arkadiusz Olszowy244,24 
10Radosław Jedynak225,46 

W rankingu GPI Player of the Year również nic się nie zmieniło. Liderem tego zestawienia nadal jest Grzegorz Derkowski, a pierwszą trójkę dopełniają Jose Carlos Garcia i Michał Półchłopek.

GPI Player of the Year 2012 - Polski ranking

*MiejsceZawodnikŁączny wynik 
1Grzegorz Derkowski271.27 
2Jose Carlos Garcia181.09 
3Michal Półchłopek173.19 
4Adrian Piasecki119.22 
5Tomasz Kozub119.12 
6Jacek Ładny108.23 
7Grzegorz Cichocki89.51 
8Tomasz Cybulski85.58 
9Jarosław Barglik83.48 
10Jakub Michalak82.05 

WIĘCEJ HISTORII

O czym myślisz?