888poker
New poker experience at 888poker

Join now to get $88 FREE (no deposit needed)

Join now

World Series of Poker dzień 51: Znamy finałową dziewiątkę!

World Series of Poker dzień 51: Znamy finałową dziewiątkę! 0001

Wystartowaliśmy z 6598 graczami, a każdy wpłacił na ten turniej $10,000. Pochodzili z 82 krajów i mieli od 21 do 92 lat. Po ponad tygodniu szalonej akcji, tylko dziewięciu zostało, a każdy ma nadzieję na tytuł mistrza świata.

Z tak ogromnej liczby osób do gry wróciło wczoraj 27 pokerzystów. Prowadził Marc Ladouceur z Kanady, który poprawił swój najlepszy wynik, gdyż rok temu zajął w Main Evencie 63. miejsce. Plan był następujący - zagrać do wyłonienia dziewiątki, która wróci, aby 28 października grać o tytuł.

Na pierwszym poziomie było tylko parę eliminacji. Na 27. pozycji odpadł Nicco Maag, a miejsce wyżej uplasował się Jan Heitmann. Tym samym dwóch z trzech niemieckich graczy było poza turniejem. Na tym poziomie rządził Robert Salaburu, który dzięki agresywnej grze został liderem.

W ciągu dwóch kolejnych godzin all-inów było już więcej. Roland Israelashvili zajął 25. miejsce. Na 24. pozycji turniej ukończył Daniel Strelitz, a 23. miejsce zajął Yuval Bronshtein. Eliminacja Strelitza mogła być nieco zaskakująca, bo dzień rozpoczynał jako drugi. Cylus Watson odpadł na 22. miejscu, a jedno oczko wyżej znalazł się Robert Corcione. W tym samym czasie to Russel Thomas został graczem, który jako pierwszy przekroczył poziom 20 milionów w stacku.

Przed przerwą na kolację odpadli jeszcze Paul Volpe (20.), Jamie Robbins (19.), a gdy rozlosowano miejsca na dwóch ostatnich stołach, z turniejem pożegnał się Australijczyk David Balkin, którego asy zostały złamane przez Michaela Esposito.

Na 17. miejscu uplasował się 67-letni Robert Buckenmayer, gdyż {a-Hearts}{Q-Hearts} nie zdołało się poprawić w starciu z {A-Clubs}{K-Hearts} Wilfrieda Hariga. Salaburu wyeliminował następnie Percy'ego Mahatana.

Nadeszła przerwa. Na czele stawki byli Balsiger, Salaburu oraz Abrams. W finałowej "15", były dwie z 211 kobiet, które zagrały w Main Evencie - Elisabeth Hille i Gaelle Baumann. Jako, że minęło już 17 lat od momentu, gdy kobieta była na stole finałowym WSOP (a to jedyny raz w historii), to wszyscy zastanawiali się, czy panie mają szansę na awans do grona 9 najlepszych.

Wkrótce w grze zostało jeszcze mniej osób. Wilfried Harig przegrał ze swoimi asami na {K-Spades}{J-Diamonds} Greg Mersona. Tym samym ostatni niemiecki gracz odpadł na 15. miejscu.

W ciągu kolejne godziny mieliśmy m.in dwa dramatycznego podwojenia Koroknaia, Baumann i Sylvii, który wykorzystał moment i przed przerwą wskoczył na pozycję lidera.

Wkrótce po tym, Danny Wong odpadł na 14. miejscu, gdy wrzucił resztę żetonów z {A-Spades}{2-Clubs} przeciwko {A-Clubs}{J-Clubs} Grega Mersona.

Lider z początku dnia, Marc Ladouceur odpadł na 13. miejscu. Zagrał all-ina z {A-Diamonds}{7-Hearts}, a Greg Merson sprawdził z parą czwórek. Ladouceur zobaczył dwie siódemki na flopie, ale w ich towarzystwie była czwórka i Merson trafił fula, który się utrzymał.

Scott Abrams odpadł na 12. miejscu, kiedy para i draw do koloru nie znalazły pomocy w starciu z setem. W tym momencie w grze pozostawało jedenaście osób i dwie przedstawicielki płci pięknej.

Niestety paniom nie udała się sztuka awansu na stół finałowy. Hille wkrótce zagrała all-ina z {A-Hearts}{Q-Hearts} i nie znalazła pomocy w starciu z siódemkami Andrasa Koroknaia.

Po losowaniu miejsc przy nieoficjalnym stole finałowym, to kto zostanie wyrzucony na bubbly rozstrzygnęło się po parunastu rozdaniach. Gaelle Baumann najpierw podwoiła się z królami, ale przy drugim all-inie z {a-Diamonds}{9-Hearts}, stół nie pomógł jej w starciu z {A-Hearts}{J-Spades} Koroknaia. Odpadła na 10. miejscu.

Co za niesamowite zakończenie pokerowego lata na WSOP. To jeszcze nie wszystko!

Jesse Sylvia przez kolejne trzy miesiące będzie liderem. Greg Merson ma już gwarantowane 100 punktów do wyścigu WSOP Player of the Year. To oznacza, że nawet jeżeli zakończy turniej na 9. miejscu, to zdoła wyprzedzić Phila Ivey'a. To oznacza ciekawą walkę na WSOP Europe.

Oto wygląd stołu finałowego przed październikiem:

MiejsceGraczKrajWiekStack
1Russell ThomasUSA2424,800,000
2Jacob BalsigerUSA2113,115,000
3Jeremy AusmusUSA329,805,000
4Steven GeeUSA5616,860,000
5Greg MersonUSA2428,725,000
6Jesse SylviaUSA2643,875,000
7Robert SalaburuUSA2715,155,000
8Andras KoroknaiWęgry3029,375,000
9Michael EspositoUSA4316,260,000

Dziękujemy, że przez ponad miesiąc śledziliście nasze relacje z World Series of Poker!

WIĘCEJ HISTORII

O czym myślisz?