sosickPL tworzy historię - Największa wygrana w historii polskiego pokera online ($718,675)

SCOOP

Jeszcze kilkanaście godzin temu nikt nie spodziewał się, że potencjalnie zwykły wtorek zamieni się w prawdziwe święto polskiego pokera. Dosłownie kilkadziesiąt minut temu, gracz o nicku "sosickPL" zapisał się w historii światowego i polskiego pokera, zajmując trzecie miejsce w turnieju SCOOP Main Event z wpisowym $10,300. Polak wygrał $718,675, co jest zdecydowanie najlepszym wynikiem w historii polskiego pokera online.

Kiedy rozpoczynał się drugi, a zarazem finałowy dzień turnieju SCOOP Main Event High, "sosickPL" zajmował 46 miejsce, a w grze pozostawało 63 uczestników. Nikt raczej nie wróżył Polakowi wielkiego sukcesu. Sytuacja zaczęła się jednak bardzo dynamicznie zmieniać i nim zdążyliśmy się zorientować, w grze pozostawało tylko 15 zawodników, a wśród nich był oczywiście nasz reprezentant.

Tutaj "sosickPL" zafundował nam pierwsze emocje, bo jego gra przypominała prawdziwy rollercoaster. Po słabszym okresie gry w końcu udało się wygrać dwa ważne rozdania, dzięki którym nasz zawodnik miał w stacku 530,000 i zajmował piąte miejsce.

Do tego drugiego rozdania doszło, kiedy siedzący na buttonie "Iam_sound" wykonał podbicie do 20,000 przy blindach 5,000/10,000. Siedzący na małej ciemnej Polak przebił do 58,125 i został sprawdzony tylko przez wspomnianego wyżej oponenta. Flop to {J-Hearts}{J-Spades}{5-Hearts} i "sosickPL" zdecydował się betować za 40,125, a oponent tylko sprawdził, po czym na turnie spadła {6-Clubs}. W tym momencie nasz rodak zdecydował się na check, ale chwilę później odpowiedział zagraniem all-in za 172,941, kiedy oponent zabetował za 44,444. "Iam_sound" ostatecznie zrzucił karty i wielki pot trafił w ręce naszego rodaka.

Sytuacja po tym rozdaniu zmieniała się jeszcze kilkukrotnie, ale zawsze po dużym spadku przychodził moment, w którym "soscikPL" potrafił się zebrać, poczekać na właściwy moment i odrobić straty do czołówki.

Po około dwóch godzinach dość nudnej i monotonnej gry, przyszedł czas na stół finałowy do którego nasz zawodnik przystąpił ze stackiem w okolicach miliona. Już w jednym z pierwszych rozdań, "sosickPL" dołożył do stacka kolejne żetony.

Akcja spasowała do naszego zawodnika z CO, który zainicjował akcję podbiciem do 28,000 i został sprawdzony jedynie przez "wizowizo" z buttona. Na flopie spadły {Q-Clubs}{4-Clubs}{3-Spades} i w tym momencie nasz gracz wykonał kolejny bet, tym razem za 40,737, ale ponownie oponent odpowiedział szybkim sprawdzeniem. Na turnie {9-Clubs} obaj zawodnicy odstukali check i na riverze spadła {2-Clubs}. Tutaj "sosickPL" pozwolił przejąć inicjatywę swojemu oponentowi i odstukał check, a następnie sprawdził bet za 73,719. Polak pokazał {K-Spades}{9-Diamonds}, które poradziło sobie w starciu z {A-Hearts}{10-Diamonds} rywala.

Chwilę później, "sosickPL" wyeliminował też pierwszego gracza przy stole finałowym. Nasz rodak siedział na późnej pozycji i kiedy akcja spasowała do niego, zdecydował się otworzyć rozdanie podbiciem do 32,000. Kolejnych dwóch graczy spasowało, ale siedzący na małej ciemnej "b4d3m3st3r", zagrał all-in za pozostałe mu w stacku 278,312. Polak szybko sprawdził i mieliśmy showdown. "sosickPL" trzymał w ręce dwie dziesiątki i dzięki pomocy na boardzie zdołał skompletować karete, która dała mu wygraną w rozdaniu i umocniła jego pozycję w turnieju.

Tak dobrze do końca jednak nie było, bowiem już niecałe 10 minut później "sosickPL" stracił połowę swojego stacka w bardzo pechowym rozdaniu, kiedy jego {K-Diamonds}{K-Clubs} przegrało z {A-Diamonds}{K-Spades} oponenta. Na stole spadły kolejno {6-Diamonds}{A-Spades}{A-Clubs}{K-Hearts}{3-Spades}. Mimo przegranej w tym rozdaniu, nasz zawodnik przez cały czas starał się zachować zimną krew i nie angażował się w niepotrzebne spoty.

Świetny okres dla naszego reprezentanta rozpoczął się, kiedy w grze pozostawało już tylko sześciu graczy, bowiem wtedy zaliczył on double up do 1,6 mln w żetonach. Akcja ponownie spasowała do Polaka, który zdecydował się otworzyć ją za 60,000, ale siedzący na małej ciemnej "wizowizo" odpowiedział all-inem za 1,409,976. Nasz gracz zastanawiał się przez dłuższy okres, ale ostatecznie sprawdził, za pozostałe mu w stacku 755,521. Oponent pokazał {2-Diamonds}{2-Spades}, a "sosickPL" {10-Clubs}{10-Spades}. Lepsza ręka zdołała się utrzymać na boardzie i nasz zawodnik wygrał olbrzymią pulę.

"SosickPL" był też odpowiedzialny za eliminacje Niemca grającego pod nickiem "urmysponsor". Akcja rozpoczęła się od Polaka, który z buttona podbił do 60,000, na co "urmysponsor" odpowiedział podbiciem do $148,777. Nasz reprezentant nie zamierzał się jednak poddać i przebił do 287,554, na co oponent odpowiedział niemal natychmiastowym zagraniem all-in za 1,195,297. Polak ponownie przez dłuższą chwilę się zastanawiał, a następnie zrobił call. Na stole spadły {8-Hearts}{3-Spades}{A-Clubs}{A-Hearts}{10-Spades}, a "soscikPL" pokazał {9-Clubs}{9-Hearts}, które poradziło sobie z {5-Hearts}{5-Spades} Niemca.

Kiedy w grze zostało już tylko trzech zawodników, stacki bardzo szybko się wyrównały i był to najlepszy moment na zrobienie deala. Ostatecznie po długich i burzliwych dyskusjach zdecydowano, że każdy z graczy otrzyma $718,675, a pozostałe $80,000 trafi do zwycięzcy.

Niestety wkrótce po wznowieniu gry, "sosickPL" rozegrał swoje ostatnie rozdanie w turnieju. Wszystko rozpoczeło się od podbicia użytkownika 'GripDsNutz" do 81,465, Polak odpowiedział przebiciem do 167,930, oponent odparł ponownym przebiciem do 374,645, ale Polak również nie chciał rezygnować z walki o pota i przebił raz jeszcze, tym razem za 591,360. Ostatecznie doszło do all-inów, w którym "sosickPL" pokazał {8-Diamonds}{8-Clubs}, a oponent {9-Diamonds}{9-Spades}. Już na flopie oponent złapał seta i Polak odpadł na trzecim miejscu, stając się jednocześnie bogatszy o $718,675.

O czym myślisz?

WIĘCEJ HISTORII

Inne artykuły