WSOP 2017 Now Live

Global Poker Index: Vanessa Selbst w Top 5

Vanessa Selbst

W każdym tygodniu, Global Poker Index publikuje listę 300 najlepszych graczy turniejowych. Do obliczania punktów używa się formuły, który bierze pod uwagę sześć półrocznych okresów. Pozycje lidera nadal utrzymuje Jason Mercier, ale w Top 10 doszło do kilku istotnych zmian. Jeżeli chcecie zobaczyć całą listę GPI, zapraszamy na oficjalną stronę.

Top 10 na dzień 27 lutego 2012

MiejsceGraczPunkty GPIZmiana od poprzedniego tygodnia
1Jason Mercier2,993.04--
2Erik Seidel2,863.83+1
3Bertrand “ElkY” Grospellier2,857.76-1
4Shawn Buchanan2,711.02+1
5Vanessa Selbst2,515.36+3
6Eugene Katchalov2,463.12-2
7Matt Waxman2,400.18--
8Will "The Thrill Failla2,362.00-2
9Mike "Timex" McDonald2,315.73--
10Jonathan Duhamel2,279.95+6

Vanessa Selbst znalazła się w pierwszej piątce, dzięki wygranej w LA Poker Classic w zeszłym tygodniu. Vanessa pokonała wówczas 98 oponentów w evencie $5,100 No Limit Hold'em. Przeciwnik Vanessy z heads-upa tego turnieju, którym był Jonathan Duhamel awansował o sześć miejsc i znalazł się w Top 10.

Warto dodać, że na początku stycznia, przed PokerStars Caribbean Adventure, Duhamel zajmował w rankingu GPI miejsce 82, a od tego czasu odnotował cztery sześciocyfrowe wygrane i awansował aż o 72 miejsca.

Witamy na GPI

Dan Shak jest mistrzem w zajmowaniu drugich miejsc na eventach high-roller. Na początku stycznia, na drugim miejscu ukończył turniej Super High Roller PCA, gdzie lepszy okazał się tylko Viktor Blom, a w ostatnim tygodniu na drugim miejscu ukończył turniej $25,000 High Roller podczas LAPC. Dzięki tym wynikom, Dan znów jest w rankingu GPI.

Debiutanci

GraczPunkty GPIPozycja
Dan Shak1,323.64167
Stephen Chidwick1,277.10185
Mickey Petersen1,202.36215
Andrew Teng1,182.52219
Randal Flowers1,090.27274
Dan Fleyshman1,085.87279
Dan Murariu1,082.07282
Owen Crowe1,080.22284
Yuliyan Nikolaev Kolev1,070.48295
Mick Graydon1,068.40296
Mike Leah1,063.77297

W górę i w dół

Największy awans tygodnia należy do Josha Brikisa. Jak już pisaliśmy, Selbst i Duhamel spotkali się w heads-upie turnieju $5,100 No-Limit Hold'em podczas LAPC, a Brikis w tym samym turnieju zajął miejsce trzecie. Josh wypadł z listy w grudniu ubiegłego roku, a powrócił na nią kilka tygodni temu, kiedy wygrał Borgata Winter Open.

Największe awanse

MiejsceGraczPunkty GPIZmiana od poprzedniego tygodnia
35Pierre Neuville1,960.25+26
51Faraz Jaka1,767.61+38
84Andras Kovacs1,586.52+26
104Rupert Elder1,506.92+54
116Erich Kollman1,461.63+26
127Nick Yunis1,440.61+35
159Andy Frankenberger1,346.98+31
161Josh Brikis1,340.20+108
175Mohsin Charania1,296.59+53
222Eddy Sabat1,172.10+68

Jeżeli chodzi o spadki, to najwięcej stracił Dan Heimiller. Dan, za swój spadek może winić dwa turnieje, które spadły do kolejnego okresu. Po pierwsze, jego 20 miejsce podczas WPT Legends of Poker Main Event spadło do okresu 2, zostawiając mu tylko 1 miejsce płatne w okresie pierwszym, a ponadto 20-miejsce Heimillera podczas LAPC Main Event 2011, spadło do okresu 3.

Największe spadki

MiejsceGraczPunkty GPIZmiana od poprzedniego tygodnia
126Dmitry Gromov1,441.69-61
149Amir Lehavot1,369.65-64
171David "Bakes" Baker1,316.51-62
172Michael Tureniec1,314.29-58
184Marton Czuczor1,281.84-61
224Massimiliano Martinez1,171.30-63
248Zach Clark1,133.59-57
291Evgeny Zaytsev1,074.06-77
298Dan Heimiller1,059.73-86
300Randy Dorfman1,058.35-75

Co przed nami?

W środę zakończył się Main Event LAPC i z pewnością kilku graczy odnotuje spore awanse w rankingu GPI za tydzień. David "doc" Sands (28) oraz Noah Schwartz (27), ukończyli event odpowiednio na drugim i czwartym miejscu. Obaj bez wątpienia pojawią się wśród najlepszej 20. Sorel Mizzi turniej ukończył na miejscu dziesiątym i powinien wrócić do najlepszej dziesiątki.

Pełną listę GPI możecie znaleźć na ich stronie.

WIĘCEJ HISTORII

Pokerwni gracze

O czym myślisz?