Global Poker Index: Seidel traci, zyskują Sands i Buchanan

Erik Seidel

Co tydzień, Global Poker Index publikuje listę 300 najlepszych graczy turniejowych, używając do tego formuły, która zlicza wyniki graczy z 6 półrocznych okresów. Jason Mercier utrzymał pozycję lidera już piąty raz z rzędu, po tym jak prowadzenie oddał mu Erik Seidel, który w tym tygodniu spadł o dwa miejsca. By zobaczyć całą listę, wejdźcie na oficjalną stronę GPI.

Top10 GPI na dzień12 marca

MiejsceGraczPunkty GPIZmiana od poprzedniego tygodnia
1Jason Mercier2,980.42--
2Bertrand “ElkY” Grospellier2,845.12--
3Shawn Buchanan2,711.02+1
4David "Doc" Sands2,533.47+2
5Erik Seidel2,510.58-2
6Eugene Katchalov2,463.12+1
7Sorel Mizzi2,427.21-2
8Vanessa Selbst2,405.96--
9Will "The Thrill" Failla2,400.87--
10Steve O'Dwyer2,328.77+1

Pamiętajcie kiedy ostatni raz, Erik Seidel nie był w pierwszej czwórce? Cóż nie możecie pamiętać bo nie było takiej sytuacji. Od powstania rankingu GPI (lipiec 2011), Seidel zawsze zajmował pozycję w Top 4, ten okres jednak już się zakończył bowiem w tym tygodniu został on umieszczony na pozycji piątej. Jego czwarte miejsce podczas drugiego Main Eventu Epic Poker League spadło do okresu drugiego, zostawiając mu w okresie pierwszym tylko dwa wyniki. W rezultacie, Shawn Buchanan przejął pozycję trzecią, a David "Doc" Sands zajmuje pozycję 4.

Witamy na GPI

W tym tygodniu, w rankingu pojawiło się siedmiu nowych graczy, w tym Joe Serock i Erik Cajelais. Swoją obecność w rankingu zawdzięczają świetnemu występowi podczas WPT Bay 101 Shooting Star, gdzie zajęli odpowiednio trzecie i czwarte miejsce.

Debiutanci

GraczPunkty GPIPozycja
Joe Serock1,458.17125
Erik Cajelais1,346.61161
Josh Arieh1,144.28242
Bryce Yockey1,100.52267
Randy Dorfman1,058.35298
Yuliyan Nikolaev Kolev1,056.86299
Mark Radoja1,056.56300

Jeżeli chodzi o graczy, którzy w tym tygodniu wypadli z rankingu, to należą do nich Christophe Benzimra, Evgeny Zaytzev, Joe Cassidy, Manuel Bevand, Mike Leah, Nicolas Chouity i Stephane Benadiba.

W górę i w dół

Jeżeli chodzi o największe awanse w rankingu, to również są ściśle związane z turniejem na WPT Bay 101 Shooting Star. Andrew Badecker awansował o 132 miejsca, dzięki piątemu miejscu w tym turnieju, Taylor von Kriegenbergh awansował o 122 miejsca dzięki 19 miejscu, a Joe Elpayaa awansował o 121 miejsc bowiem zajął w owym turnieju miejsce siódme.

Największe awanse

MiejsceGraczPunkty GPIZmiana od poprzedniego tygodnia
48Scott Baumstein1,800.72+66
76Amir Lehavot1,635.94+76
85Jean-Philippe Rohr1,604.44+69
100Adam Geyer1,537.74+88
103Andrew Badecker1,518.33+132
123Joe Elpayaa1,460.26+121
164Taylor von Kriegenbergh1,338.92+122
198Max Silver1,256.17+33
219Vyacheslav Igin1,197.24+41
236Bruno "Kool Shen" Lopes1.162.72+41

Jeżeli chodzi o spadki, to najwięcej stracił Tim West, którego 11 miejsce podczas Epic Poker League Main Event spadło do okresu drugiego, nie zostawiając mu żadnego wyniku w okresie pierwszym.

Największe spadki

MiejsceGraczPunkty GPIZmiana od poprzedniego tygodnia
136Alex Kravchenko1,429.20-57
175Dmitry Gromov1,299.57-43
177Isaac Baron1,297.77-72
181Hugo Lemaire1,291.34-52
190Chad Brown1,280.59-32
204Heinz Kamutzki1,244.38-28
227Dmitry Stelmak1,179.94-46
241Guillaume Darcourt1,146.47-30
282Tyler Bonkowski1,085.58-37
283Tim West1,084.94-82

Co następne?

Siedzący obecnie na miejscu dziewiątym, Will "The Thrill" Failla będzie mógł również dobrze być w pierwszej piątce w przyszłym tygodniu. W weekend wygrał turniej Hearland Poker Tour, który odbywał się w River City Casino w St Louis.

EPT Madryt dobiega powoli końca, ale w grze jest między innymi Mike "Timex" McDonald, który awansował do finałowej 24, a obecnie zajmuje 13 miejsce w GPI.

WIĘCEJ HISTORII

Pokerwni gracze

O czym myślisz?