888poker
New poker experience at 888poker

Join now to get $88 FREE (no deposit needed)

Join now
PokerStars
Double your first deposit up to $400

New players can use bonus code 'STARS400'

Join now
partypoker
partypoker Cashback

Get up to 40% back every week!

Join now
Unibet
€200 progressive bonus

+ a FREE Unibet Open Qualifier ticket

Join now

Global Poker Index: Sands i Mizzi w Top10

David Sands

Co tydzień, Global Poker Index publikuje listę 300 najlepszych graczy turniejowych, używając do tego formuły, która zlicza wyniki graczy z 6 półrocznych okresów. By zobaczyć całą listę, wejdźcie na oficjalną stronę GPI.

Top10 GPI na dzień 5 marca

MiejsceGraczPunkty GPIZmiana od poprzedniego tygodnia
1Jason Mercier2,980.42--
2Bertrand “ElkY” Grospellier2,857.76+1
3Erik Seidel2,763.24-1
4Shawn Buchanan2,711.02--
5Sorel Mizzi2,621.98+6
6David "Doc" Sands2,533.47+22
7Eugene Katchalov2,463.12-1
8Vanessa Selbst2,405.96-3
9Will "The Thrill" Failla2,400.87-1
10Matt Waxman2,400.18-3

Sorel Mizzi, widziany ostatni raz w Top10 na początku stycznia, powrócił do czołówki po swoim 10. miejscu podczas WPT L.A Poker Classic. Dla Davida "Doca" Sandsa drugie miejsce oznaczało skok na 6 pozycję notowania GPI.

Witamy na GPI

Nowymi na liście są Jason DeWitt oraz Dan Kelly, którzy zapewnili sobie na niej miejsce dzięki występom na WPT L.A Poker Classic. DeWitt zakończył zmagania na 11. miejscu, a Kelly zajął 3. miejsce.

Debiutanci

GraczPunkty GPIPozycja
Jason DeWitt1,357.76159
Dan Kelly1,195.57217
Mads Wissing1,191.61219
Andreas Wiese1,175.58224
Brandon Meyers1,146.68233
Humberto Brenes1,126.88248
Ondrej Vinklarek1,122.38250
Kenny Shih1,095.98271
Tyler Cornell1,091.88275
Fabrizio Gonzalez1,082.76285
Martin Finger1,076.39290
Kevin Calenzo1,060.11300

Dwunastka graczy, którzy spadli w tym tygodniu z GPI to: Connor Drinan, Daniel Reijmer, Dan Heimiller, David Diaz, Davidi Kitai, Dominykas Karmazinas, Frederik Jensen, James Bord, Joni Jouhkimainen, Nichlas Mattsson, Randy Dorfman i Yuliyan Nikolaev Kolev.

W górę i w dół

Największy awans w tym tygodniu należy do Nicka Bingera, który w WPT L.A Poker Classic zajął 17. miejsce. Binger ma teraz punkty w pierwszym okresie, co daje mu znacznie wyższe miejsce.

Największy awans

MiejsceGraczPunkty GPIZmiana od poprzedniego tygodnia
65Simon Ravnsbaek1,668.92+34
74Daniel Idema1,630.51+94
91Stephen Chidwick1,553.87+94
97Jean Thorel1,526.97+42
100David "ODB" Baker1,521.92+40
106Michael Tureniec1,501.68+66
147Joe Hachem1,380.10+76
148Nick Binger1,378.76+139
160Corey Burbick1,350.00+34
193Martin Staszko1,262.76+48

Po drugiej stronie znajduje się Antony Lellouche, który zaliczył największy spadek. Jego wygrana w turnieju €5,000 Pot Limit Omaha podczas 2011 WPT Rendez-Vous a Paris, przeszła do drugiego okresu punktowania, co oznacza, że w pierwszym ten gracz nie ma ani punktu.

Największy spadek

MiejsceGraczPunkty GPIZmiana od poprzedniego tygodnia
98thTristan Clemencon1,524.56-41
124Joe Ebanks1,455.47-49
127Vadzim Kursevich1,450.39-40
169William Thorson1,324.05-31
184David Benyamine1,284.95-33
241David Paredes1,136.50-33
264Antony Lellouche1,103.45-100
268Fabian Quoss1,099.24-39
269Sami Kelopuro1,098.16-44
297Tim Finne1,066.97-64

Co przed nami?

WPT Bay 101 Shooting Star to turniej, w którym dzisiaj rozgrywano trzeci dzień, a Jonathan Duhamel (19. na GPI) znajdował się na 6. miejscu przy 20 pozostałych graczach. Duhamel w pierwszym okresie ma 4 wysokie wyniki, a więc nie ma gwarancji, że jego pozycja na GPI wzrośnie. Mając jednak na uwadze to, że Duhamel rządzi w tym roku, nie obstawialibyśmy przeciwko niemu.

By zobaczyć całą listę 300 graczy, wejdźcie na stronę GPI.

WIĘCEJ HISTORII

O czym myślisz?