888poker
New poker experience at 888poker

Join now to get $88 FREE (no deposit needed)

Join now
PokerStars
Double your first deposit up to $400

New players can use bonus code 'STARS400'

Join now
partypoker
partypoker Cashback

Get up to 40% back every week!

Join now
Unibet
€200 progressive bonus

+ a FREE Unibet Open Qualifier ticket

Join now

Global Poker Index: Mercier na szczycie, Seidel dopiero trzeci

Jason Mercier

Każdego tygodnia, Global Poker Index publikuje listę 300 najlepszych graczy turniejowych na świecie, lista ustalana jest na podstawie specjalnego wzoru. W tym tygodniu nastąpiło kilka sporych zmian na szycie rankingu GPI, a przede wszystkim zmienił się jej lider. Żeby zobaczyć całą listę 300 graczy, odwiedź oficjalną stronę GPI.

Top 10 z dnia z 13 lutego 2012 roku

MiejsceZawodnikWynikZmiana pozycji
1Jason Mercier3,003.82+1
2Bertrand “ElkY” Grospellier2,853.56+1
3Erik Seidel2,789.21-2
4Eugene Katchalov2,709.370
5Shawn Buchanan2,672.490
6Will "The Thrill" Failla2,429.74+1
7Matt Waxman2,400.18+1
8Vanessa Selbst2,371.85+1
9Mike "Timex" McDonald2,377.53+1
10Matt Marafioti2,295.53+1

Wyniki z inauguracyjnego turnieju Epic Poker League Main Event spadły do okresu drugiego, co wpłyneło zarówno na ilość punktów Erika Seidela ( drugie miejsce), oraz Jasona Merciera (trzecie miejsce).

W lepszej sytuacji znalazł się jednak Mercier, bowiem ma on więcej innych wyników w okresie pierwszym, a trzecie miejsce w Epic Poker League, tylko umocniły jego wyniki w okresie drugim. Jeżeli chodzi Seidela, to w pierwszym okresie ma on już tylko trzy wygrane, w rezultacie czego spadł na miejsce trzecie.

Witamy w GPI

Do rankingu GPI w tym tygodniu, dołączyło tylko czterech nowych graczy. Najlepszy debiut odnotował Vojtech Ruznicka, który zajmuje aktualnie 169 miejsce w tabeli, dzięki zwycięstwie w turnieju German Championship of Poker Main Event.

Nowi Zawodnicy

ZawodnikLiczba punktówMiejsce w GPI
Vojtech Ruzicka1,1330.04169
Andrew Tend1,084.22290
David Diaz1,076.00298
Amnon Filippi1,073.24200

Jeżeli chodzi o graczy, którzy wypadli z rankingu w tym tygodniu, to są to Adam Levy, Brandon Meyers, Georges Uzbecki, i Nicolo Calia.

Wzloty i spadki

Kilku graczy odnotowało spore awanse w tym tygodniu. Andrea Dato zanotował duży awans, dzięki zajęciu trzeciego miejsca w turnieju WPT Wenecja. Sporo zyskali też Kevin MacPhee oraz Shaun Deeb, którzy zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce podczas turnieju EPT Deauville Six-Max High Roller.

Wzloty

MiejsceZawodnikPunktyZmiana pozycji
45Oleksii Kovalchuk1,848.44+12
98Simon Ravnsbaek1,529.69+97
102Kevin MacPhee1,518.33+88
106Anton Wigg1,495.70+13
117Michael Tureniec1,475.70+21
119Shaun Deeb1,474.31+66
153Andrea Dato1,384.12+130
156Ronny Kaiser1,370.54+132
165Ognjen Sekularac1,349.99+110

Jeżeli chodzi o spadki, to zdecydowanie największą zaliczył Justin Bonomo, którego 18 miejsce podczas inauguracyjnego turnieju Epic Poker League Main Event spadło do okresu drugiego, zostawiając mu tylko jeden wynik zliczany do okresu pierwszego. Podobny lost spotkał Chino Rheema, który zwyciężył w tym turnieju i również odnotował spory spadek w rankingu.

Spadki

MiejsceZawodnikPunktyZmiana pozycji
136Dmitry Vitkind1,430.05-37
137Gavin Smith1,424.40-31
147Chino Rheem1,397.33-47
182Hafiz Khan1,288.75-73
205Ted Lawson1,238.14-46
247Markus Ristola1,143.97-75
251Manuel Bevand1,140.79-52
261Nichlas Mattsson1,127.59-44
280Stephane Benadiba1.093.39-59
299Justin Bonomo1,074.98-83

Co dalej?

W ciągu kilku najbliższych dni rozpoczną się takie turnieje jak EPT Kopenhaga, LAPT Grand Final Poker Carnival oraz WSOPC Palm Beach, a więc możemy się spodziewać kolejnych zmian w rankingu, który powinien uwzględnić rezultaty wszystkich tych eventów w ciągu dwóch tygodni.

Żeby zobaczyć całą listę 300 graczy, odwiedź oficjalną stronę GPI.

WIĘCEJ HISTORII

Pokerwni gracze

O czym myślisz?