sosickPL kolejnym mistrzem WCOOP

WCOOP

Chociaż jeszcze kilkanaście dni temu wydawało się to nie realne, mamy już 4 bransoletki WCOOP. Dosłownie kilka minut temu gracz o nicku sosickPL wygrał turniej WCOOP-32 i po raz kolejny udowodnił, że Polacy potrafią grać w pokera.

Akcja w drugim dniu turnieju od początku toczyła się bardzo szybko. Po 18 minutach przyszła pierwsza ważna akcja z udziałem naszego gracza. Siedzący na SB gracz o nicku insanocut zdecydował się na podbicie do 60,000 żetonów, na co sosickPL odpowiedział all-inem za 320,653 i został sprawdzony przez agresora.

Sosick pokazał {9-Clubs}{8-Clubs} a oponent {J-Spades}{10-Spades}. Na flopie spadły {7-Spades}{2-Hearts}{6-Diamonds}, które co prawda dawały naszemu graczowi open-ended straight draw, ale w dalszym ciągu na prowadzeniu był oponent. Turn to wymarzona dla naszego gracza {10-Diamonds} a river nic nie zmieniająca już {4-Spades}. Dzięki temu rozdaniu, nasz gracz zaliczył double up do 651,306.

Chwilę później do stacka dodał kolejne cenne 130,000 żetonów, kiedy jego {A-Hearts}{9-Diamonds} okazało się lepsze od {A-Diamonds}{3-Spades} oponenta. Po tym rozdaniu nasz zawodnik miał w stacku 713,000 a w grze pozostawało jeszcze 7 zawodników.

Po 15 minutach przyszedł czas na kolejny double up. Akcje zainicjował siedzący na buttonie olegus_71, który podbił do 50,000. Na sprawdzenie zdecydował się insanocut z SB oraz sosickPL z BB. Na flopie spadły {A-Diamonds}{5-Spades}{8-Spades} wszyscy czekają i na turn spada {3-Spades}. Tym razem insanocut decyduje się przejąć inicjatywę betujac za 112,100 i zostaje sprawdzony już tylko przez naszego rodaka. Na riverze na którym spada {9-Hearts} dochodzi do all-inów i oponent pokazuje kolor z {7-Spades}{6-Spades}, ale nie wystarcza to na {J-Spades}{10-Spades}, naszego zawodnika. Po tym rozdaniu sosickPL miał w stacku 1,4 mln a kilka minut później wyłoniony zostaje 6 osobowy stół finałowy.

sosickPL nie zwalniał jednak tempa i po kolejnych 15 minutach zaliczył kolejny double up. Akcje z CO rozpoczął gracz o nicku jusc, który podbił do 60,000. SosickPL zdecydował się na przebicie do 141k, pozostali spasowali a jusc przebił ponownie do 270,000. Sosick nie dał jednak za wygraną i przebił raz jeszcze tym razem do 398k, na co oponent odpowiedział zagraniem za 1,7 mln stawiając naszego gracza na all-inie. Polak wykonał szybki call i mieliśmy showdown.

Jusc {3-Clubs}{4-Clubs}
sosickPL {A-Hearts}{K-Hearts}

Board w postaci {K-Diamonds}{8-Diamonds}{10-Spades}{J-Clubs}{10-Diamonds} nie przyniósł żadnych niespodzianek i po tym rozdaniu sosickPL został liderem turnieju ze stackiem 3 mln żetonów.

Po 50 minutach raczej nudnej gry, z turniejem pożegnał się pierwszy uczestnik stołu finałowego. Akcje zainicjował SosickPL, który zdecydował się na podbicie do 84,000, siedzący na buttonie short wsunął all-in za 160k a gracz z SB zdecydował się na przebicie do 320,000. Pozostali spasowali i "karty powędrowały na środek stołu.

Short pokazał {A-Spades}{5-Spades} a gracz z SB {A-Diamonds}{K-Hearts}, lepsza ręka się utrzymała i pierwszy zawodnik z FT odpadł z turnieju.

Jakieś 15 minut później w grze pozostawało już tylko 4 graczy, akcje rozpoczął ponownie sosickPL podbiciem do 105,000, gracz o nicku wex_69 z buttona odpowiedział przebiciem do 267,000 i akcja wróciła do naszego zawodnika, który przebił ponownie do 449,000. Oponent szybko zadeklarował all-ina za 1,5 mln i szybki call od Polaka!

sosickPL {A-Clubs}{A-Hearts}
Wex_69 {A-Spades}{Q-Diamonds}

Na stole spadły bezpieczne dla naszego gracza {5-Clubs}{2-Diamonds}{5-Hearts}{Q-Clubs}{9-Diamonds} i gra była kontynuowana w czwórkę a stacki pozostałych graczy prezentowały się następująco:

  • sosickPL - 4,3 mln
  • jusc - 1,5 mln
  • olegus_71 - 766,000
  • murballz - 1,6 mln

Pierwszy gorszy moment przyszedł po kolejnych 30 minutach kiedy to sosickPL zdecydował się na otwarcie rozdania z buttona za 105,000. Gracz z BB zdecydował się na all-in za 605,000 i został szybko sprawdzony. Polak pokazał {5-Spades}{5-Hearts}, które jednak nie wystarczyło na {J-Spades}{J-Diamonds} oponenta. W tym momencie nasz rodak spadł do 3,6 mln nadal utrzymując jednak prowadzenie.

Dosłownie kilka minut później wszystko wróciło jednak do normy, a sosickPL wyeliminował z gry kolejnego zawodnika. Po raz kolejny to Polak otworzył rozdanie podbiciem do 126,000, a na sprawdzenie zdecydował się gracz o nicku jusc.

Na flopie spadły {Q-Spades}{J-Hearts}{9-Diamonds}, po flopie nasz gracz kontynuował agresję i uderzył tym razem za 144,000 i ponownie został sprawdzony. Turn to {2-Clubs}. SosickPL betuje za 295,995 i po raz kolejny call oponenta. Na river spada {7-Spades} i oponent decyduje się na check a Polak stawia go na all-inie i zostaje sprawdzony. Oponent pokazuje {J-Clubs}{8-Clubs} a nasz zawodnik {Q-Spades}{J-Spades} stół bez niespodzianek i nasz gracz wygrywa pulę około 3 mln.

W tym momencie w grze pozostawało już tylko 3 graczy, a ich stacki prezentowały się następująco:

  • sosickPL - 5,362,602
  • murballz66 - 2,075,584
  • olegus 71 - 1,131,814

Po kolejnych 20 minutach gry mieliśmy już heads upa. SosickPL zdecydował się na all-in za 6 mln żetonów z {A-Hearts}{K-Diamonds} i został sprawdzony przez oponenta z {K-Spades}{7-Spades}. Lepsza ręka się utrzymała i w grze zostało już tylko dwóch graczy.

Stacki przed rozpoczęciem HU:

  • sosickPL - 6,808,411
  • murballz66 - 1,761,589

Początek heads-upa był dla naszego gracza bardzo nie udany, co kilkanaście minut ze stacka ubywało mu trochę żetonów. Po kilku takich rozdaniach, przyszło to przełomowe w którym nasz zawodnik stracił prowadzenie.

Akcja rozpoczęła się od podbicia olegusa_71, który podbił do 100,000 na co sosickPL odpowiedział przebiciem do 505,125, oponent call i wspólnie obejrzeli flopa w postaci {4-Diamonds}{10-Hearts}{8-Spades}. Po flopie sosickPL uderzył za 427,625 i ponownie został sprawdzony. Na turn spadł {A-Clubs}, nasz zawodnik uderzył za 655,250 a olegus_71 zagrał all-in po czym Polak spasował.

W tym momencie olegus miał 4,7 mln żetonów a sosickPL 3,8 mln. Po kilku rozdaniach gra się jednak wyrównała i oboje zdecydowali się na deal, według którego sosickPL otrzymał $71,000, oponent $68,000 a pozostałe $7k przeznaczone zostały dla zwycięzcy.

Dalsza część heads -upa wyglądała podobnie, raz na prowadzeniu był Polak raz jego oponent. Dopiero gdzieś po około 90 minutach pojedynek ostatecznie się zakończył.

W decydującym rozdaniu sosickPL podbił do 310,000 a oponent odpowiedział jedynie sprawdzeniem. Na flopie zobaczyliśmy {10-Diamonds}{2-Clubs}{5-Diamonds}, oponent czeka a sosickPL betuje za 267,500 i w odpowiedzi dostaje podbicie do 700k. Szybki call i na turn spada {8-Clubs}.

W tym momencie Olegus_71 betuje za 840,000 i zostawia sobie w stacku jedynie 1,5 mln. Polak sprawdza i na river spada {4-Spades} po czym olegus_71 zagrywa all-in i zostaje szybko sprawdzony. sosickPL pokazuje {K-Diamonds}{10-Spades} a oponent {5-Spades}{9-Diamonds}. Pojedynek się kończy a para dziesiątek wystarcza na wygranie $75,000 i czwartej bransoletki dla Polski.

Serdecznie gratulujemy!

O czym myślisz?

WIĘCEJ HISTORII

Inne artykuły