WSOP 2018

Polak szósty w evencie WCOOP-44

bransoletka

Wstałem rano jak zwykle, aby przygotować dla was podsumowanie kolejnego dnia WCOOP, spojrzałem co działo się w nocy a kiedy otworzyłem lobby turnieju WCOOP-44 moim oczom ukazała się informacja, że właśnie rozpoczął się stół finałowy, przy którym gra również nasz rodak "trampek". Oczywiście nie mogłem przegapić takiej okazji i zanotowałem dla was najważniejsze rozdania. Mimo, że nasz gracz odpadł na 6 miejscu mam nadzieję , że każdy z chęcią poczyta o tym jak wyglądała jego gra na FT.

Kilka minut po rozpoczęciu gry przy stole finałowym "trampek" zaliczył double up. Z pozycji BU zdecydował się na zagranie all-in za 521k żetonów i został sprawdzony przez ówczesnego lidera turnieju o nicku "Pvd170790", pozostali spasowali i mieliśmy showdown.

trampek pokazał {A-Spades}{A-Clubs}
Pvd170790 {J-Hearts}{J-Diamonds}

Na stole spadły {Q-Diamonds}{7-Clubs}{6-Clubs}{5-Hearts}{4-Clubs} i po tym rozdaniu "trampek" miał w stacku 1,1 mln żetonów co dawało mu 4 pozycję.

Po kolejnych 15 minutach gry, zrobiło się mniej przyjemnie. Rozdanie rozpoczeło się kiedy trampek z CO zdecydował się na podbicie do 63,000 i został sprawdzony przez oponenta z SB. Na flopie znalazły się {4-Spades}{J-Spades}{J-Hearts} i w tym momencie nasz zawodnik wykonał bet za 83,695 żetonów i po raz kolejny został sprawdzony. Kiedy na turn spadł {9-Spades} oponent przejął inicjatywę i uderzył za 169,950 po czym Polak spasował. Po tym rozdaniu "trampkowi" zostało w stacku 926,000, co dawało mu 5 pozycję i coraz większą stratę do lidera.

5 minut później wszystko wróciło jednak do normy. Rozdanie z UTG zainicjował "trampek", który podbił do 63,000. Na sprawdzenie zdecydował się jedynie gracz z SB, który w stacku miał ponad 3 mln żetonów. "Trampek" kontynuował swoją agresję po flopie {7-Spades}{2-Clubs}{K-Clubs} betując za 89,000 i po raz kolejny został sprawdzony.

Na turn pojawiła się {9-Spades} i oboje postanawiają czekać. Kiedy na river spadła {Q-Diamonds} oponent czekał a Polak zdecydował się na bet za 155k i został sprawdzony. "Trampek" pokazał jednak {A-Hearts}{K-Spades} i duża pula trafiła w jego ręce. Po tym rozdaniu Polak miał w stacku 1,2 mln i z powrotem wrócił na 4 miejsce.

Po kolejnych 30 minutach dość nudnej gry zaczęły się pierwsze eliminacje. Jako pierwszy z turniejem pożegnał się "Obefemi_9". Siedzący na buttonie gracz o nicku "zodi@c" zdecydował się na otwarcie rozdania podbiciem do 70,000 z {J-Hearts}{J-Spades}. W odpowiedzi otrzymał zagranie all-in za 979k od gracza "Obefemi_9", który w ręku trzymał {A-Clubs}{10-Hearts},oponent z BU oczywiście sprawdził i wygrał rozdanie po tym jak na stole wylądowały {4-Hearts}{Q-Spades}{3-Clubs}{Q-Diamonds}{K-Diamonds}.

Po następnych 5 rozdaniach, z grą pożegnał się kolejny zawodnik. Akcja rozpoczęła się od gracza o nicku "Teobaldo", który zdecydował się na otwarcie rozdania podbiciem do 78k z wczesnej pozycji. Najpierw został sprawdzony przez oponenta z MP a następnie gracz z BU odpowiedział all-inem za 709k, tym razem już tylko "Toebaldo" wykonał call i mieliśmy showdown.

"Teobaldo" pokazał {K-Diamonds}{K-Spades}, które poradziło sobie z {A-Spades}{10-Diamonds} oponenta. Gracz o nicku "sizzlinbetta" odpadł z turnieju na 8 miejscu za co otrzymał $14,021. W tym momencie w grze zostawało 7 graczy a Polak zajmował 6 miejsce.

15 minut później rozegrane zostało kolejne ważne rozdanie z udziałem "trampka". Wszyscy spasowali do SB na którym siedział "trampek", który po chwili namysłu zdecydował się na podbicie do 84k, szybko został sprawdzony przez oponenta z BB i wspólnie obejrzeli flop w postaci {8-Diamonds}{J-Clubs}{7-Hearts}. W tym momencie Polak wykonał bet za 95k i znów został sprawdzony. Na turn spadła {3-Spades} i znów sytuacja się powtarza z tym, że na turn "trampek" wykonał bet za 165k. Na river spadła {9-Clubs} i znów nasz gracz wykonał bet, tym razem za 354k a oponent spasował. Po tym rozdaniu nasz gracz miał 1,5 mln żetonów, co dawało mu 5 pozycję.

Po kolejnych kilkunastu minutach gry, zrobiło się niestety tragicznie. Rozdanie rozpoczął "BuRR7deuce", który zdecydował się na podbicie do 150,000, na sprawdzenie zdecydował się się tylko "trampek" i oboje obejrzeli flop w postaci {2-Diamonds}{9-Spades}{10-Hearts}. W tym momencie inicjatywę przejął Polak, który wykonał bet za 175k i szybko został sprawdzony przez oponenta.

Na turn spadła {3-Hearts}, "trampek" czeka a następnie sprawdza bet oponenta za 250k. Na river spada {5-Hearts}, nasz zawodnik ponownie czeka a następnie sprawdza bet oponenta za 300k. "BuRR7deuce" odsłania {10-Spades}{10-Diamonds} i to wystarcza, aby wygrać rozdanie. W tym momencie Polak miał już jedynie 387,270 żetonów.

Chwilę później nasze nadzieje odżyły ponieważ "trampek" zaliczył double up do 556k. Polak z wczesnej pozycji zdecydował się na all-in za 240k i został sprawdzony przez oponenta z BB. Nasz rodak pokazał {9-Diamonds}{9-Spades}, które zdołało się utrzymać w starciu z {4-Hearts}{7-Hearts} przeciwnika.

Po 20 minutach z grą pożegnał się kolejny zawodnik. Rozdanie z wczesnej pozycji otworzył gracz o nicku "Pvd170590", który zdecydował się na podbicie do 127k. Akcja spasowała aż do gracza BB, który postanowił zagrać all-in za 1,2 mln, ku jego zaskoczeniu oponent sprawdził i mieliśmy kolejny showdown.

"Pvd170590" pokazał {K-Diamonds}{K-Clubs}, które okazało się wystarczające na {A-Hearts}{Q-Hearts} oponenta. Gracz o nicku "thagrinda444" ukończył turniej na 7 miejscu inkasując przy tym $20,287.

Kilka minut później z turniejem pożegnał się "trampek". Akcję zainicjował gracz z Buttona, który podbił do 120k, Polak zagrał all-in za 469k i za tyle samo bet wykonał gracz "z0di@c" siedzący na BB. Oponent z BU spasował i mieliśmy showdown.

Polak pokazał {9-Spades}{9-Hearts}, które nie poradziły sobie niestety w starciu z {A-Clubs}{10-Hearts} oponenta. Na stole znalazły się kolejno {8-Clubs}{10-Diamonds}{A-Diamonds}{3-Hearts}{4-Hearts}. "Trampek" ukończył turniej na 6 miejscu za co otrzymał $28,402! Serdecznie gratulujemy.

O czym myślisz?

WIĘCEJ HISTORII

Inne artykuły