Olorionek trzecim Polakiem z bransoletką WCOOP

WCOOP

Równo o godzinie 17:00 rozpoczęła się walka przy stole finałowym turnieju WCOOP-30, w której udział wziął również Polak - Olorionek. Nadzieje wszystkich kibiców były duże, ponieważ większość z nas zna tego zawodnika i wie jakimi umiejętnościami dysponuje. Wygrywając trzecią bransoletkę dla naszego kraju, tylko je potwierdził.

Już pierwsze rozdanie dostarczyło nam wielu emocji. Siedzący na wczesnej pozycji gracz o nicku gipsy74 zdecydował się na podbicie do 130 żetonów, akcja spasowała do Olorionka, który decyduje się tylko na call, na co gracz z big blinda odpowiada podbiciem do 475, gipsy74 sprawdza a Olorionek przebija do 1,477. Gracz z BB przebija ponownie do 2,625, gipsy74 pasuje a Olorionek decyduje się na all-in! Szybko zostaje sprawdzony przez oponenta i mieliśmy showdown.

Olorionek {K-Hearts}{K-Diamonds}
Oponent {A-Spades}{A-Diamonds}

W tym momencie, serce stanęło chyba wszystkim Polakom oglądającym ten pojedynek . Na szczęście board w postaci {K-Clubs}{10-Diamonds}{4-Diamonds}{9-Hearts}{5-Spades} dał double up naszemu zawodnikowi i Olorionek mógł odetchnąć z ulgą.

Na kolejną eliminacje czekaliśmy blisko dwie godziny, wtedy też z turniejem pożegnał się gracz o nicku Mateywin a jego katem został oczywiście nie kto inny jak Olorionek. Nasz rodak otworzył rozdanie podbiciem do 385, na co gracz z SB odpowiedział all-inem za 4,301. Olorionek call i mieliśmy kolejny showdown.

Olorionek pokazał {A-Clubs}{K-Clubs}
Mateywin {Q-Clubs}{Q-Diamonds}

Na stole znalazły się {4-Hearts}{K-Spades}{9-Hearts}{2-Hearts}{J-Diamonds} i kolejna spora pula trafiła w ręce naszego gracza.

Niestety nie zawsze wszystko idzie z górki i kilka minut później nasz zawodnik stracił sporo żetonów. Akcje zainicjował Olorionek, który z CO otworzył rozdanie podbiciem do 350 żetonów, na co siedzący na buttonie gracz o nicku RealAndyBeal odpowiedział przebiciem do 825. Akcja wróciła do Polaka, który nie dał za wygraną i przebił ponownie do 1,595, na co oponent odpowiedział all-inem za 5,553. Szybki call Olorionka i po raz kolejny "karty powędrowały na środek stołu".

RealAndyBeal odsłonił {Q-Spades}{Q-Clubs}, które wyglądało lepiej niż {A-Hearts}{10-Spades} naszego gracza. Na stole pojawiły się {7-Spades}{Q-Diamonds}{4-Hearts}{5-Hearts}{5-Diamonds} i po raz pierwszy w tak duże puli Polak musiał uznać wyższość rywala.

Po tym rozdaniu w turnieju nastąpiła przerwa, a tuż po niej Olorionek wyrzuca z turnieju kolejnego gracza i zalicza Double up do blisko 30k. Akcje niemal standardowa rozpoczął Olorionek podbiciem do 385 z UTG. Siedzący na SB gracz o nicku adam_eterno odpowiedział 3-betem do 960 i został sprawdzony.

Na flopie znalazły się {7-Clubs}{8-Clubs}{6-Clubs}, gracz z SB czeka a Olorionek betuje za 880 żetonów na co oponent odpowiada podbiciem do 880, Polak przebija do 3,138 i tym razem adam_eterno tylko sprawdza. Na turn spada {9-Hearts} Olorionek zagrywa all-in i zostaje sprawdzony.

Oponent pokazuje {A-Clubs}{A-Hearts} a nasz gracz {9-Spades}{10-Spades}. Na river ląduje jeszcze {J-Diamonds}, która poprawia jeszcze układ Polaka a przeciwnik musi zadowolić się $8,062 za ósme miejsce.

Chwile później z grą żegna się kolejny zawodnik. MrP0P, któremu w stacku pozostało jedynie 1,839 żetonów, decyduje się na all-in i zostaje sprawdzony przez gracza o nicku TiltStarter z SB. MrP0P odsłania {A-Spades}{4-Clubs} a jego oponent {A-Clubs}{9-Clubs}. W tym wypadku wyższy kicker wystarcza i kolejny zawodnik ląduje za burtą.

Po kolejnych 20 minutach gry z turniejem pożegnał się RealAndyBeal, który najpierw mocno skrócił się w rozdaniu w którym jego oponent skompletował strita a następnie zagrał za pozostałe mu żetony z {Q-Spades}{6-Hearts} i został sprawdzony przez gracza o nicku floebbi, który w ręku trzymał {K}{J-Clubs}. Na stole spadły {7-Diamonds}{9-Clubs}{2-Hearts}{Q-Diamonds}{10-Diamonds} i Austriak ostatecznie pożegnał się z turniejem.

W kolejnym rozdaniu Olorionek podwoił shorta, który zdecydował się na all-in przed flopem z {A-Diamonds}{Q-Spades}. Polak uznał, że {8-Spades}{8-Hearts} jest wystarczające na sprawdzenie zakładu i tak też zrobił. Już na flopie niestety wylądowała {Q-Hearts} i Olorionek stracił 6k.

Po kolejnej godzinie gry z turniejem pożegnał się AngleZero. Akcja rozpoczęła się kiedy podbił on z buttona do 600 i został sprawdzony przez gracza o nicku floebbi. Na flopie spadły {2-Diamonds}{7-Spades}{K-Hearts}, floebbi wykonał check-raise do 1,266 po becie za 485 żetonów, AngleZero call. Na turn spadł {9-Hearts} i w tym momencie AngleZero zdecydował się na bet za 1,220 a floebbi odpowiedział zagraniem all-in i został sprawdzony.

AngleZero {A-Hearts}{10-Hearts}
floebbi {K-Diamonds}{8-Diamonds}

Na river spada nic nie znacząca {Q-Diamonds} i AngleZero kończy turniej na 5 miejscu za które otrzymuje ponad $15k.

Chwile później do akcji wkracza Olorionek najpierw podwaja się w rozdaniu {A-Diamonds}{Q-Hearts} vs {Q-Clubs}{7-Spades} by kilka minut później zgarnąć kolejne 17k eliminując przy tym rywala. Jego oponent zdecydował się na all-in z {10-Clubs}{10-Spades} a Polak sprawdził z {A-Clubs}{10-Hearts}. Już na flopie pojawił się {A-Diamonds} i kolejne cenne żetony trafiły w ręce naszego gracza.

Nie minęło 5 minut po wyżej opisanym rozdaniu, a już mieliśmy pojedynek heads-up.

Olorionek otworzył rozdanie podbiciem do 800 żetonów, na co TiltStarter odpowiedział all-inem za 7,286. Polak zastanawiał się przez chwile a następnie sprawdził.

TiltStarter {A-Clubs}{7-Diamonds}
Olorionek {A-Diamonds}{Q-Spades}

Na stole spadły {6-Diamonds}{9-Hearts}{J-Hearts}{3-Diamonds}{5-Clubs} i mieliśmy HU.

Stacki przed rozpoczęciem HU

  • Olorionek - 50,295 żetonów
  • Flebbi - 24,075 żetonów

Wkrótce po rozpoczęciu pojedynku 1 vs 1, gracze zdecydowali się na deal według którego Olorionek otrzymał $49,314 a floebbi $45,000. Dodatkowe $5,500 pozostał dla zwycięzcy.

W ostatnim rozdaniu pojedynku heads-up, fleobbi otworzył rozdanie podbiciem do 1,200 na co Olorionek odpowiedział natychmiastowym all-inem za 58k. Oponent sprawdził i "karty powędrowały na środek".

Olorionek {A-Clubs}{3-Hearts}
floebbi {K-Spades}{Q-Clubs}

Już flop był dla naszego gracza idealny bowiem spadły na nim {5-Clubs}{3-Hearts}{4-Diamonds} na turn {6-Clubs} a na river {9-Diamonds}. Dzięki temu rozdaniu mamy kolejną bransoletkę.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

O czym myślisz?

WIĘCEJ HISTORII

Inne artykuły