888poker
New poker experience at 888poker

Join now to get $88 FREE (no deposit needed)

Join now
PokerStars
Double your first deposit up to $400

New players can use bonus code 'STARS400'

Join now
partypoker
partypoker Cashback

Get up to 40% back every week!

Join now
Unibet
€200 progressive bonus

+ a FREE Unibet Open Qualifier ticket

Join now

Gregor7878 drugim Polakiem z bransoletką WCOOP

WCOOP

Kilka minut temu zakończył się event numer 21 w którym zwyciężył nasz rodak gregor7878. Dzisiaj rano w podsumowaniu pisaliśmy Wam o tym, że 62 graczy awansowało do drugiego dnia turnieju WCOOP-21 z wpisowym $215 oraz pulą gwarantowaną w wysokości $1,250,000.

Pisaliśmy również, że wśród tych graczy jest Polak - gregor7878, który wówczas w turnieju zajmował 20 miejsce. Teraz już wiemy, że mamy drugiego w historii mistrza WCOOP.

Kiedy w grze pozostało 5 graczy zdecydowano się na podział puli, według której nasz gracz miał otrzymać $133k a dodatkowe $25,000 zostało zarezerwowane dla zwycięzcy, dzięki czemu łączna wygrana naszego zawodnika wyniosła $158,627.

Kiedy w grze zostało trzech graczy, jeden z zawodników zdecydował się na all-in za 12k trzymając w ręce {4-Hearts}{4-Diamonds}, gregor nie miał problemów ze sprawdzeniem ponieważ trzymał {A-Diamonds}{A-Hearts}. Na stole spadły {10-Clubs}{10-Diamonds}{A-Spades}{Q-Spades}{3-Clubs} i gregor przystąpił do head-upa ze stackiem 40,390 a jego oponent prot0 miał o 4 mln więcej.

Pojedynek heads-up trwał zaledwie kilka minut. Przełomowy moment nastąpił już w czwartym rozdaniu pojedynku HU. Chociaż trzeba przyznać, że akurat w tym przypadku nasz gracz miał sporo szczęścia.

Oponent otworzył rozdanie podbiciem do 1,6 mln na co gregor7878 odpowiedział przebiciem do 4,5 mln. Oponent nie zamierzał jednak rezygnować i wykonał przebicie do 7,3 mln, po czym nasz gracz zagrał all-in za 38,910,069 i został sprawdzony.

Showdown
gregor7878 {A-Clubs}{8-Diamonds}
prot0 {K-Hearts}{K-Clubs}

Na flopie wylądowały {Q-Clubs}{J-Diamonds}{K-Diamonds} co dało seta oponentowi i sytuacja wydawała się bardzo ciężka mimo, że nasz zawodnik złapał drawa do strita. Na turn spadła {4-Spades} i było już jasne, że jedynie dziesiątka może dać zwycięstwo gregorowi7878. Tak też się stało, na river wylądowała {10-Clubs} i w tym momencie oponentowi pozostawało jedynie 6,8 mln żetonów.

Trzy rozdania później było już po wszystkim. Gregor7878 zdecydował się na otwarcie rozdania podbiciem do 1,6 mln na co prot0 odpowiedział niemal natychmiastowym zagraniem all-in za 6,7 mln, nasz zawodnik oczywiście dołożył brakujące żetony.

Showdown
gregor7878 {J-Hearts}{J-Clubs}
prot0 {J-Spades}{10-Hearts}

Na stole wylądowały {5-Diamonds}{7-Spades}{Q-Hearts}{K-Clubs}{6-Clubs} i para waletów wystarcza by przejść do historii jako drugi zdobywca bransoletki WCOOP dla Polski.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcy i mamy nadzieje, że to jeszcze nie koniec naszych sukcesów naszych graczy w tegorocznej edycji WCOOP.

WIĘCEJ HISTORII

O czym myślisz?