Estrellas Poker Tour Ibiza - Polak zwycięzcą

Grzegorz Gosk

Turniej Estrellas Poker Tour Ibiza przeszedł już do historii, tym razem nie tylko światowego pokera, ale również polskiego, ponieważ po trofeum sięgnął pochodzący z Olsztyna Grzegorz Gosk. Nasz rodak oprócz wspaniałego trofeum otrzymał również €92,100. W przypadku tego sukcesu, możemy powiedzieć, że jak się rozpoczeło tak i się skończyło, albowiem nasz gracz był również liderem po dniu 1A.

Trzeba przyznać, że dzisiaj gra toczyła się wyjątkowo szybko. Po zaledwie godzinie gry w dniu finałowym zostało już tylko 4 graczy.

Jako pierwszy z turniejem pożegnał się Alvaro Marino. W swoim ostatnim rozdaniu turnieju, zdecydował się na zagranie all-in przed flopem z pozycji SB i został sprawdzony jedynie przez oponenta z big blinda. Marino pokazał {6-Diamonds}{2-Diamonds}, które wyglądało naprawdę kiepsko w starciu z {A-Spades}{10-Hearts} oponenta. Na stole znalazły się {10-Spades}{3-Clubs}{A-Diamonds}{J-Hearts}{2-Diamonds}, które co prawda dały Marinowi parę, ale gracz z BB dostał już na flopie dwie pary i to on wyszedł z tego rozdania zwycięsko.

Kilkanaście minut później z turnieju odpadł Javier Tazon, który zaangażował się w rozdanie przeciwko Jeffowi Sorosowi. Akcja rozpoczęła się kiedy Soros podbił do 61,000 z buttona, na co Tazon odpowiedział all-inem za około 200,000, szybki call od Jeffa i mieliśmy showdown.

Soros pokazał {J-Spades}{10-Spades} a Tazon {A-Hearts}{9-Hearts}, przed flopem wydawało się, że Tazon zaliczy double up, ale na stole spadły {J-Hearts}{3-Clubs}{9-Spades}{6-Spades}{7-Clubs} i tym razem lepszy układ nie zdołał się utrzymać a Tazon, musiał zadowolić się nagrodą w wysokości €12,650.

Pięć minut później, w grze zostawało już tylko 5 graczy. Rozdanie rozpoczeło się od Carlosa Martineza który do turnieju zakwalifikował się przez satelitę na PokerStars, który zdecydował się na podbicie, Grzegorz Gosk wykonał 3-bet z buttona a Paez zagrał all-in za 456,000 z BB. Martinez spasował, ale na sprawdzenie zdecydował się Polak i karty powędrowały na środek stołu.

Gosk pokazał {A-Diamonds}{J-Hearts} a Paez {K-Diamonds}{K-Clubs}, na flopie {9-Diamonds}{10-Clubs}{7-Clubs} sytuacja nie wyglądała zbyt kolorowo, ale kiedy na turn spadł {A-Clubs}, nasz zawodnik mógł odetchnąć z ulgą. Dla formalności krupier wyłożył jeszcze river w postaci {4-Diamonds}, która oczywiście nie zmieniła sytuacji i Paez odpadł z turnieju na szóstym miejscu.

Po kolejnych 15 minutach z grą pożegnał się Manuel Martinez. Manuel zdecydował się na podbicie do 84,000 z buttona a następnie zagrał all-in za 800,000 , kiedy Alvaro Santamaria wykonał 3-bet do 205,000. Santamaria dość szybko zdecydował się na sprawdzenie i po raz kolejny mieliśmy showdown. Martinez pokazał {A-Diamonds}{7-Diamonds} a Santamaria {A-Clubs}{Q-Diamonds}. Lepszy układ zdołał się utrzymać i Martinez, pożegnał się z turniejem na miejscu 5.

Na kolejną eliminacje również nie musieliśmy zbyt długo czekać. W rozdanie znów zaangażował się Santamaria, który podbił do 83,000 a następnie sprawdził all-in od Zsolta za 210,000. Santamaria odsłonił {10-Diamonds}{9-Diamonds} a Zsolt {A-Clubs}{8-Spades} i mimo iż miał on lepszy układ, to ponownie stół sprzyjał Alvarowi. Na board krupier wyłożył {9-Spades}{Q-Diamonds}{Q-Spades}{9-Spades}{2-Diamonds} i w tym momencie w grze pozostawało już tylko 3 graczy.

Jednak po kolejnych pięciu minutach mieliśmy już heads-upa. Ponownie rozdanie rozpoczeło się od Alvaro Santamaria, który zdecydował się na shove z dużej ciemnej z {J-Spades}{4-Hearts} i został szybko sprawdzony przez Martineza, który trzymał w ręku {A-Diamonds}{Q-Spades}, ale nawet tym razem szczęście nie opuściło Alvaro. Na stole znalazły się kolejno {6-Clubs}{5-Hearts}{2-Diamonds}{4-Clubs}{5-Diamonds}, co dało dwie pary Alvarowi i to on w pojedynku HU zmierzył się z naszym rodakiem. Carlos Martinez odszedł od stołu bogatszy o €32,500.

Stacki przed pojedynkiem 1 vs 1 przedstawiały się następująco:

  • Alvaro Santamaria - 3,895,000
  • Grzegorz Gosk - 2,375,000

Faza heads-up trwało niecałe dwie godziny, w finałowym rozdaniu Santamaria otworzył rozdanie podbiciem z buttona za 130,000 a Grzesiu odpowiedział zagraniem all-in za około 1,5 mln. Alvaro sprawdził i mieliśmy decydujący showdown. Nasz zawodnik odsłonił {A-Diamonds}{Q-Diamonds} a jego oponent {A-Clubs}{4-Hearts}. Na stole wylądowały bezpieczne dla naszego gracza {2-Diamonds}{7-Clubs}{K-Spades}{2-Hearts}{Q-Hearts} i to 20-letni Grzegorz Gosk wygrał turniej inkasując przy tym €92,100.

Finałowe wyniki

MiejsceZaw0odnikStack
1Anonim (na prośbę gracza)92,100
2Alvaro Santamaria58,600
3Carlos Simon Martinez32,500
4Jeff Zsolt Soros25,000
5Manuel Martinez19,550
6Raul Paez15,800
7Javier Tazon12,650
8Alvaro Marino Nadal10,050

O czym myślisz?

WIĘCEJ HISTORII

Inne artykuły