Sphinx87 - Polskie odkrycie cash games?

Sphinx87 - Polskie odkrycie cash games? 0001

W ostatnich dniach, na wysokich jak na polskie realia stawkach pojawił się Sphinx87, mimo iż gracz szybciej grał wysokie stawki, to teraz stanął do rywalizacji z najlepszymi na platformie PokerStars. Najpierw z Isildurem, a następnie z austriackim członkiem PokerStars Pro Johannesem Strassman'em.

Na początku chcielibyśmy poinformować, iż w naszej opinii ten news jest interesujący, na kilku portalach na których pojawił się news o walce z Isildurem nie został miło przyjęty, trudno określić czy to z zazdrości czy też z troski o bankroll naszego rodaka.

Isildur1 vs Sphinx87

Sphinx87 który lepiej znany jest pod nickiem gomore i jest trenerem w jednym z pokerowych serwisów po raz pierwszy do walki ze szwedzkim pro przystąpił w nocy z 28/29 stycznia ten pojedynek wygrał i dość znaczącą, albowiem odszedł od stołów bogatszy o $26,529!
Sesja toczyła się przy czterech stołach heads up No limit holem $25/$50, a pojedynek trwał około 4 godzin.

Poniżej przedstawiamy dwa ciekawe rozdań.

W jednym z początkowych rozdań Isildur podbija do $150 na co Sphinx87 odpowiada przebiciem do $550, isildur tylko sprawdza. Flop {8-Diamonds}{4-Clubs}{q-Spades}. Sphinx87 betuje do $950 na co Isildur odpowiada podbiciem do 1650, Sphinx sprawdza a na turnie ląduje {2-Diamonds}. Sphinx87 czeka, a Isildur betuje za $2,750 i zostaje sprawdzony. Na river spada {10-Hearts} .

Isildur zagrywa za wszystko i również zostaje sprawdzony, dochodzi do showdownu

Isildur1 pokazuje {k-Clubs}{5-Clubs}
Sphinx {q-Clubs}{a-Clubs}
Sphinx87 wygrywa pulę $25,388

W drugim ciekawym rozdaniu, w którym znowu nasz zawodnik był górą miało następujący przebieg:

Isildur przed flopem zagrał za $125 a Sphinx odpowiedział przebiciem do $450 , szwed sprawdził. Na flop {a-Diamonds}{q-Diamonds}{3-Hearts} i nasz zawodnik zdecydował się na bet za $650, Isildur przebił do $1,525 na co Sphinx po chwili zastanowienia zagrał all-in i został sprawdzony.

Sphinx87 {a-Spades}{10-Spades}
Isildur1 {k-Diamonds}{8-Diamonds}

Na turn wypadła {10-Clubs} a na river {6-Clubs}. Polak wygrał to rozdanie i zgarnął $10,893.

Isildur1 vs Sphinx87 Runda druga

W nocy z 31 stycznia na 1 lutego tych dwóch graczy spotkało się ponownie, aby rozegrać kolejną sesje na tym samym limicie i takiej samej ilości stołów, ta sesja zakończyła się tragicznie dla polskiego gracza. Isildur odszedł od stolików bogatszy o $56k, a więc nasz gracz stracił dwa razy tyle ile wygrał. Mimo dotkliwej porażki to wcale nie koniec walki. Z tego co udało się dowiedzieć naszej redakcji to Runda 3 odbędzie się już nie długo.

Poniżej przedstawiamy dwa rozdań z drugiego pojedynku:

Początek sesji rozpoczął się bardzo obiecująco. Na flopie lądują kolejno {a-Spades}{5-Hearts}{6-Diamonds}. Sphinx wykonuje zagranie check - raise do $800 i zostaje sprawdzony. Turn {10-Spades} polak betuje za $1,200 i po raz kolejny szwed sprawdza. River {10-Hearts}, Sphinx czeka, na co Isildur odpowiada zagraniem all-in i zostaje sprawdzony.

Isildur {7-Clubs}{a-Hearts}
Sphinx {6-Clubs}{6-Spades}

W tym rozdaniu polak wygrał $12,547.

Niestety w późniejszej fazie pojedynku rolle się odwróciły. W jednym z rozdań nasz gracz stracił $10,149

Sphinx przed flopem podbił do $150 i został sprawdzony. Na flopie pojawiły się kolejno {j-Spades}{4-Hearts}{5-Spades}. Isildur czeka , Sphinx betuje za $250, Isildur przebija do $800, polak sprawdza. Na turn ląduje {6-Diamonds}. Isildur betuje za $1,350 i zostaje sprawdzony. Na river {a-Spades} i szwed zagrywa all-in, Sphinx sprawdza.

Isildur pokazuje {4-Spades}{4-Clubs}
Sphinx {5-Spades}{j-Hearts}

Takich rozdań było znacznie więcej, jeżeli ktoś ma ochotę przejrzeć je wszystkie, może to zrobić odwiedzając stronę PTR.

Sphinx vs Johannes Strassmann

Zaledwie kilka godzin, po przegranym pojedynku z Isildurem nasz gracz wrócił na PokerStara by zmierzyć się z kolejnym przedstawicielem teamu PokerStars Pro, był nim Austriak Johannes Strassmann. Tym razem pojedynek był dość krótki i toczył się na limicie NL2000. Polak wygrał pojedynek, uzyskując profit około $10k.

Poniżej dwa rozdania z tego heads-upa

Sphinx przed flopem podbił do $50, został sprawdzony. Na flopie pojawiły się {3-Hearts}{2-Clubs}{10-Clubs}. Strassmann czeka a Sphinx betuje do $80 i otrzymuje przebicie do $280, nasz gracz tylko sprawdza a na turn pojawia się {k-Spades}. Johannes betuje za $580 i zostaje sprawdzony. Na river ląduje {5-Spades}. Sphin87 betuje za $1,300 i zostaje sprawdzony.

Sphinx odsłania {q-Spades}{k-Clubs}
Strassmann muck

W tym rozdaniu nasz graczy wygrał pot w wysokości $4,439.

W innym rozdaniu Sphinx przed flopem podbija do $60 a Austriak zagrywa re-raise do $200, Sphinx sprawdza. Flop {3-Hearts}{7-Spades}{4-Hearts} Strassmann betuje za $260, Sphinx podbija do $580 i po chwili zastanowienia austriacki pro zagrywa all-in za $1,963, zostaje sprawdzony.

Na turn ląduje {2-Spades}a na river {8-Diamonds}

Sphinx pokazuje {3-Clubs}{4-Clubs}
Strassmann {a-Hearts}{k-Hearts}

W tym rozdaniu znowu polak był góra wygrywając pule w wysokości $4,326.

Miło patrzy się, jak Polak rywalizuje z najlepszymi na świecie graczami pokerowymi, liczymy na jeszcze większe sukcesy i z niecierpliwością czekamy na rewanż z Iisildurem.

Dołącz do naszej społeczności na Facebook, aby zakwalifikować się do specjalnych promocji!

O czym myślisz?

WIĘCEJ HISTORII

Inne artykuły